Molestowanie ze strony księży spotykające dzieci to ogromny problem. Za młodu spotkał się z nim również Dawid Ogrodnik. W wywiadzie dla Urody życia aktor opowiedział o traumatycznych przeżyciach sprzed lat. „Miałem wtedy 17 lat” wyznał. Co się wtedy wydarzyło?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o zbrodniach popełnionych przez księży – molestowanie nieletnich wychodzi na jaw w zastraszającym tempie. Ceniony aktor Dawid Ogrodnik postanowił opowiedzieć o swoich własnych doświadczeniach. 

Dawid Ogrodnik o pedofilii wśród księży

Dawid Ogrodnik ma niedługo wcielić się w rolę księdza Jana Kaczkowskiego. Będzie to dla niego rola trudna ze względu na własne przykre doświadczenia z księżmi, o których aktor opowiedział już kiedyś, ale wyznanie nie obeszło się szerokim echem.

– Ja też informacje o wypadku, aferze politycznej czy pedofilii traktuję często jak jednodniowy news. I nie chowam do nikogo urazy. Mój wpis informujący, że ktoś próbował molestować mnie seksualnie, nieujawniający jednak konkretnego czasu, miejsca ani nazwisk, nie wywołał żadnej reakcji. Przeszedł niezauważony niczym jednodniowy news w większości przypadków — skomentował aktor dla Polityki.

Molestowanie to dla Dawida Ogrodnika bardzo ważny temat. W wywiadzie udzielonym Polityce mówił dalej:

– Chciałem okazać solidarność. Pomyślałem, że jeśli napiszę „ja też”, dodam innym odwagi. Sam jej nie miałem. Człowiek molestowany ma zakodowany w sobie strach — powiedział aktor. – Czuje się niżej od swojego oprawcy. Trzeba zebrać w sobie wystarczająco dużo siły, by spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć „zrobiłeś mi to”. Normą jest bagatelizowanie: „ach przestań, ręka mi poszła” – powiedział.

molestowanie dawid ogrodnik
fot. filmpolski.pl

Dawid Ogrodnik opowiada jak wygląda molestowanie w Kościele

Dawid Ogrodnik w wywiadzie udzielonym Urodzie życia zaznaczał, że sam nigdy nie padł ofiarą molestowania. Jego doświadczenia jednak i tak są traumatyczne.

– Ten ksiądz wykonał gest, który miał sprawdzić moje potencjalne zainteresowanie seksem. Miałem wtedy 17 lat i dałem mu jasno do zrozumienia, że nie. To się więcej nie powtórzyło — opowiada aktor.

Dawid Ogrodnik przez rok mieszkał na parafii. Teraz opowiedział o koszmarnych rzeczach, które tam widział.

Byłem świadkiem sytuacji, kiedy księża pod pretekstem urlopu wyjeżdżali na seksualne orgie do Niemiec. Mieszkałem wtedy z kapitalnym księdzem. Dzięki niemu zdałem maturę, opiekował się mną i nigdy żadna krzywda mnie od niego nie spotkała — opowiedział o swoich doświadczeniach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

molestowanie Dawid Ogrodnik
fot. filmpolski.pl

Dawid Ogrodnik opowiedział o tym jak częste jest molestowanie w Kościele.

molestowanie Dawid Ogrodnik
fot. filmpolski.pl

Aktor odważnie podjął trudny temat pedofilii w Kościele.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyższa płaca minimalna uderzy w dzieci. Maluchy zostaną bez pieniędzy
  2. Jolanta Kwaśniewska przyłapana na spotkaniu z przyjaciółmi. Zachwyciła stylizacją
  3. Marcin: „Kobieta musi być posłuszna, cicha i zadbana. Nienawidzę rozwydrzonych bab w płaskich butach”
  4. Jaka fryzura do zabudowanej sukienki? Zaszalej i dodaj sobie pazura
  5. Mężczyzna chciał zgwałcić 10-latkę. Załatwiła go tak, że do końca życia będzie odczuwał ból
  6. Rodzina zamknęła się w piwnicy i siedziała tam przez 9 lat. Powód jest zatrważający

 

 

 

Poprzedni artykułMężczyzna zaczął płakać, gdy zobaczył swoją żonę. Wróciła od fryzjera jako inna osoba
Następny artykułEdyta Pazura wyjawiła prawdę o swojej przeszłości. W programie Magdy Mołek polały się łzy
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.