Molestowanie było jednym z powodów, dla którego Majka Jeżowska wiele lat temu odsunęła się od kościoła. Gwiazda przyznała, że była molestowana przez księdza. Dziś broni młodzieży: Deprawowanie odbywa się w szkole, ale na lekcjach religii – mówiła dla Gazety Wyborczej.

Molestowanie jest niezwykle trudnym tematem, jednak coraz więcej gwiazd otwarcie mówi o swoich doświadczeniach. Jedną z nich jest Majka Jeżowska, która wsparła akcję #TęczowyPiątek organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. 

Majka Jeżowska: molestowanie i Tęczowy Piątek

W najbliższy piątek w polskich szkołach po raz czwarty odbędzie się Tęczowy Piątek. Celem akcji jest wsparcie młodzieży LGBTQI, z tej okazji gwiazdy takie jak Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek-Majdan, Julia Kamińska czy Majka Jeżowska wzięły udział w specjalnym spocie KPH. W związku z przedsięwzięciem piosenkarka odniosła się na temat słów małopolskiej kurator oświaty, która prosiła dyrektorów szkół o niedopuszczenie do deprawowania dzieci.

molestowanie
fot. screen z youtube.com Kultowe Rozmowy

– Deprawowanie, owszem, odbywa się w szkole, ale często na lekcjach religii. Opowiem historię, która dotyczy córki mojej znajomej. Katechetka na lekcji religii mówiła do 11-, 12-letnich dzieci, że homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym i za to powinno się trafić do więzienia – mówiła dla Gazety Wyborczej.

Piosenkarka opowiedziała także swoją historię. Gdy miała 14 lat brała udział w Festiwalu Pieśni Sakralnej, tam ksiądz próbował ją dotykać. Majka Jeżowska przestała chodzić na zajęcia i została skreślona z listy uczestników konkursu.

Czym jest Tęczowy Piątek?

Tęczowy Piątek jest międzynarodową akcją organizowaną z myślą o młodzieży. Organizatorzy chcą, aby uczniowie czuli się dobrze w swoich szkołach. W tym dniu będą uczestniczyli w rozmowach o akceptacji i tolerancji.

– Dla mnie to oczywiste, że kiedy trzeba poprzeć ideę, która ma na celu ocalić człowieka i jego godność, wchodzę od razu. Tak jestem wychowana przez bardzo wierzących rodziców – powiedziała Majka Jeżowska dla Gazety Wyborczej.

MOLESTOWANIE
kph.org.pl

Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii informuje, że w Polsce blisko 70% młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26% przypadków dochodzi do niej w szkole. Wszelkie informacje na temat Tęczowego Piątku oraz jego organizacji znajdują się na stronie teczowypiatek.org.pl.

ZOBACZ FILM:

 

Spot promujący Tęczowy Piątek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bunt w Biedronce. Oskarżają sieć o okradanie kasjerów
  2. Muniek Staszczyk szczerze o swoim wylewie. „Nie było wiadomo, czy przeżyję, czy nie trzeba będzie otwierać mózgu”
  3. Horoskop indiański dla każdego. Odkryj swój nowy znak zodiaku i swoją przyszłość
  4. Pitbull, który nie cierpi obcinania pazurów zasługuje na Oscara. Jego reakcja na zabieg jest nie do opisania
  5. Mama była przekonana, że sfotografowała ducha leżącego przy jej małym dziecku. Prawda okazała się zaskakująca
  6. Media obiegła smutna wiadomość o synowej Katarzyny Dowbor. Fani są zmartwieni
Poprzedni artykułDorota Szelągowska w końcu pokazała syna. Niezły z niego przystojniak, fanki zachwycone
Następny artykuł57-letni muzyk wziął ślub 2 miesiące po zaręczynach! Fani chwalą nie tylko ceremonię, ale i stylizację
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.