Monety to łatwy sposób, by się wzbogacić. Oczywiście, im bardziej unikatowy egzemplarz, tym wyższa cena. Każdemu numizmatowi zależy jednak na kilku rzeczach, które podnoszą wartość naszego nominału, to znaczy: na stanie monet i oczywiście na ich wyjątkowości, co oznacza, że dany egzemplarz został wybity w ograniczonej ilości. 

Monety są pasją wielu kolekcjonerów, którzy za niezwykłe egzemplarze są w stanie naprawdę dużo zapłacić. Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że największą wartość mają limitowane egzemplarze w dobrym stanie, sprzed wielu lat. Tymczasem okazuje się, że wartościowe monety kryją się także pod obowiązującymi aktualnie 5 złotymi. 

Monety – jak na nich zarobić?

Monety, które możemy mieć nawet teraz w portfelu, okażą się o wiele więcej warte, niż wskazuje na to ich nominał. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się 5-złotówkom, które mamy w portmonetce lub skarbonce. Co jakiś czas pojawia się tak zwany destrukt menniczy, czyli moneta, która posiada wadę fabryczną i ta wada właśnie nadaje jej ogromną wartość.

Tak zwany rdzeń zostaje przesunięty i zaburza kręgi monety, czyniąc ją tym samym oryginalną. Taki błąd fabryczny zdarza się niezwykle rzadko, dlatego jest doceniony przez pasjonatów tematu. Za 5 złotych z destruktem menniczym możemy dostać nawet 200 lub więcej złotych, o czym informuje, numizmatyk Zakapior PRL, użytkownik YouTuba. Nie należy jednak zapominać, że cena może wzrastać lub maleć w zależności od stanu monety.

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
  2. Jej słowa mogą zaboleć polskich emerytów. Maryla Rodowicz o swojej sytuacji finansowej
  3. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł

Ile dostanę za 2 złote z 1994 roku?

Denominacja została wprowadzona 1 stycznia 1995 roku. Jednak dwuzłotówki, które do dziś mamy w użytku, są wybijane od 1994 roku. Właśnie taka dwuzłotówka, jeśli wpadnie nam w ręce, może nas wzbogacić. Wszystko dlatego, że ich ilość, która powstała w 1994 roku jest dość duża jednak na próżno szukać dwuzłotówki z tamtego okresu w idealnym stanie, a to właśnie ten stan wyznacza jej wartość. 

Jeśli więc posiadamy taką monetę, możemy spróbować ją wycenić. Może okazać się, że dostaniemy od 100 złotych wzwyż. Jeśli zaś jesteśmy posiadaczami monet z okresu PRL-u, naprawdę warto je przejrzeć. Jeden rodzaj 10-groszówki z tamtego czasu może być warty nawet 20 tysięcy złotych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

monety
fot. youtube.com/ zakapior PRL

Taka pięciozłotówka to prawdziwy rarytas.

monety
fot. youtube.com/ Zakapior PRL

Choć nakład dwuzłotówek w 1994 roku był dość duży, trudno znaleźć taką, która jest w dobrym stanie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mama Madzi ujawniła porażającą prawdę o życiu w więzieniu. Była traktowana w wyjątkowo podły sposób
  2. Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicy
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd”
  4. Kobieta znalazła w ogródku dziwne, niebieskie jajka. Udało jej się nagrać moment wyklucia, niezwykłe
  5. Krzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
  6. Dopada cię jesienna chandra? Dodaj do kawy jedną porcję przyprawy, od razu poczujesz ulgę

Źródło: youtube.com/ Zakapior PRL

 

Poprzedni artykułGwiazda TVP miała poważny wypadek. Sytuacja jest tragiczna, cała Polska włącza się do akcji, by mu pomóc
Następny artykułWyszła do szkoły i nie dotarła. Policja szuka 17-letniej Jagody, rodzina błaga o pomoc
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl