Lelum.pl

fot. Opera Śląska, facebook.com/Związek Artystów Scen Polskich

Anna Majer nie żyje. Tancerka, choreograf i pedagog zmarła w niedzielę

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Anna Majer –

Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Anna Majer –

Nie żyje Anna Majer. Artystka zmarła w niedzielę 21 lutego, a o jej śmierci poinformowano późnym wieczorem. Na facebookowej stronie ZASP pojawiła się notatka na temat życia i twórczości gwiazdy. Informacja znalazła się również na stronie internetowej Opery Śląskiej, z którą Majer była związana.

Nie żyje Anna Majer

Dzień 21 lutego 2021 roku okazał się wyjątkowo smutny dla bliskich i rodzinny Anny Majer, która od nich odeszła. Artystka nie zostanie zapomniana, dzięki swoim sztukom i choreografiom, jakie udało się jej stworzyć.

– Anna Majer – napisano na Facebooku ZASP-u.

Z kolei na stronie internetowej Opery Śląskiej, z którą Anna Majer była związana, i dla której głównie tworzyła, pojawiły się kondolencje dla rodziny i bliskich tancerki.

Kim była Anna Majer?

Anna Majer była tancerką, choreografką, reżyserką oraz wykładowczynią akademicką. Jako choreografka zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej – przygotowała wtedy występy do spektaklu Bolero Ravela.

Widowisko okazało się spektakularnym sukcesem i zostało nagrodzone Złotą Maską. Oprócz Opery Śląskiej artystka współpracowała również z Operą Wrocławską, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrem Muzycznym czy Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Anna Majer realizowała się nie tylko jako tancerka i choreografka. Jej zamiłowanie do sztuki miało wiele twarzy i dlatego artystka nie poprzestała tylko na jednej z jej odnóg: gwiazda wystawiała również własne spektakle i przedstawienia dramatyczne.

Na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach stworzyła zupełnie nowy kierunek kształcenia: artystyczne formy aktywności ruchowej. Pracowała ze studentami i pokazywała im, jak piękny może być taniec.

Przez całe swoje życie nie zapomniała o rodzinnych stronach Bytomia. To właśnie w Operze Śląskiej w tym mieście stworzyła m.in. choreografię do Tannhäusera Wagnera czy widowiska dla dzieci Kot w butach.

Oprócz tego tancerka działała społecznie. Przez wiele lat aktywnie brała udział w spotkaniach Stowarzyszenia Ligi Kobiet Nieobojętnych. Współpracowała także z Bytomskim Uniwersytetem III Wieku, gdzie pokazywała, że o każdej porze życia można odnaleźć zamiłowanie do sztuki.

Osoby, które miały przyjemność ją spotkać, wspominają ją jako ciepłą, życzliwą, a przede wszystkim kochającą ludzi i sztukę osobę. Niestety, ale w niedzielę 21 lutego odeszła z tego świata. To niejedyna smutna wiadomość, o której ostatnio informowaliśmy.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Anna Majer.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com, opera-slaska.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]