Tragiczna wiadomość obiegła media – niespodziewanie zmarł znany polski muzyk, Marek Falkiewicz. Informację o śmierci przekazała pogrążona w żałobie rodzina.

  • Zmarł Marek Falkiewicz, popularny bluesman
  • Był uwielbianym muzykiem, nagradzanym ważnymi nagrodami
  • Wykorzystywał swoją twórczość do pomocy charytatywnej

Smutna wiadomość dla polskiej muzyki – 19 lipca zmarł Marek Falkiewicz, bluesman z popularnego zespołu Demobil. Fani muzyka są zrozpaczeni.

Nie żyje polski bluesman

Zmarł znany polski muzyk, Marek Falkiewicz. Tragiczną wiadomość przekazała pogrążona w smutku rodzina. Artysta zmarł 19 lipca w wieku 57 lat. Nie są znane okoliczności ani przyczyna śmierci.

W latach 90 był jednym z założycieli ciechanowskiego zespołu Demobil. Marek Falkiewicz był wokalistą, gitarzystą i kompozytorem w bandzie. Demobil zdobył niemałą sławę, często gościł na bluesowych festiwalach i imprezach.
Za swoje dokonania muzyczne, Falkiewicz zdobywał liczne nagrody. Z okazji dwudziestopięciolecia działalności w branży muzycznej został uhonorowany nagrodą “Zasłużony dla kultury polskiej”.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zmarł Marek Falkiewicz

Artysta angażował się także charytatywnie. W latach 1994-2008 ze swoim zespołem występowali na corocznych imprezach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uroczystości odbędą się 22 lipca o 11:30 w rodzinnym dla zmarłego muzyka Ciechanowie, w kościele św. Tekli.

Bliskim i rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek pokazała brzuszek
  2. Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Policja ochraniała żałobników
  3. Nie żyje Monika Kowalczyk