Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Piotr Wysocki. Gwiazdor "Czterech pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy" zginął w pożarze
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.03.2023 13:09

Nie żyje Piotr Wysocki. Gwiazdor "Czterech pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy" zginął w pożarze

Piotr Wysocki
fot. Pixabay/Arcaion

Właśnie przekazano dramatyczne informacje. Nie żyje ceniony aktor Piotr Wysocki. Gwiazdor największą popularność zyskał dzięki roli w produkcjach "Czterej pancerni i pies" czy “Kariera Nikodema Dyzmy”.

Utalentowany artysta zmarł niespodziewanie w wieku 87 lat. Według medialnych doniesień aktor zginął w pożarze domu w Trzcińcu.

Nie żyje Piotr Wysoki znany z serialu "Czterej pancerni i pies"

Właśnie przekazano przygnębiające informacje. Niespodziewanie zmarł znany i ceniony aktor Piotr Wysocki. Aktor filmowy i teatralny odszedł w wieku 87 lat. O śmierci artysty poinformował ośrodek teatralny Brama Grodzka.

Na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku pojawił się wzruszający post, za pomocą którego ośrodek pożegnał wybitnego artystę, przy okazji wspominając o jego niesamowitych osiągnięciach.

- Zmarł Piotr Wysocki - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego - czytamy na Facebooku Bramy Grodzkiej.

 

Mariusz z "Chłopaków do wzięcia" nagle zniknął. Dziś jest nie do poznania, ostatnie zdjęcie zdradza wszystko

Piotr Wysocki z "Czterech pancernych" zginął w wyniku pożaru

Wcześniej media donosiły już o tym, że ikona kina zginęła w wyniku pożaru swojego domu w Trzcińcu na Lubelszczyźnie. W niedzielę, około godziny 8 rano, lokalne służby otrzymały zawiadomienie o ogniu wydostającym się z jednego z budynków. Na miejsce wysłano osiem zastępów straży pożarnej.

- Palił się drewniany, kryty blachą budynek parterowy. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Dym wydobywał się ze szczelin dachu i otworów okiennych. Wyposażenie w środku uległo znacznemu spaleniu - wyznał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Wewnątrz płonącego budynku służby odnalazły zwęglone ciało starszego mężczyzny. Przez długi czas pracowano nad ustaleniem tożsamości zmarłego. Początkowo udało się jedynie ustalić, że 87-latek mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się.

- Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości zmarłego -mówiła zaraz po pożarze Edyta Żur, rzeczniczka policji w Opolu Lubelskim.

Potwierdzono wiadomość o śmierci Piotr Wysockiego

Teraz jednak oficjalnie potwierdzono, że to właśnie Piotr Wysocki zginął w wyniku pożaru swojego domu w Trzciańcu na Lubelszczyźnie. Wybitnego artystę pożegnała między innymi rzecznika prasowa Teatru imienia Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym aktor był związany przez większą część swojego życia.

- Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w 'Widnokręgu', który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy - wyznała Gabriela Figura, rzeczniczka lubelskiego teatru.

Oprócz spektakli Piotr Wysocki świetnie odnajdywał się również w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Fani pokochali go za role w takich kultowych dziełach, jak “Czterej pancerni i pies”, “Kariera Nikodema Dyzmy”, “Chopin. Pragnienie miłości”, czy “Popioły” Andrzeja Wajdy.

Zobacz posty: