Biorąc pod uwagę to, że Elżbieta II była jedną z najlepiej chronionych i najważniejszych osób na Ziemi, nie dziwi fakt, że tylko malutki ułamek społeczeństwa miał okazję ją poznać. W tym wąskim gronie znajduje się jednak Ola Kwaśniewska.

Dziennikarka jest ewidentnie dotknięta śmiercią monarchini, bo opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym krótko uczciła pamięć królowej. Jak napisała, dla niej to koniec pewnej epoki.

Jak Ola Kwaśniewska poznała Elżbietę II?

Większość osób, którym dane było poznać królową, wiedziało o potencjalnym spotkaniu dużo wcześniej i skrupulatnie się do niego przygotowywało. Zgoła inaczej było w przypadku Oli Kwaśniewskiej, bo ta zupełnie nagle dowiedziała się o tym, że Elżbieta II chce ją zobaczyć. Jak do tego doszło?

Miało to miejsce w 1996 roku, gdy królowa zawitała do Polski, a ówczesny prezydent i przy okazji ojciec dziennikarki, Aleksander Kwaśniewski, wyprawił z tej okazji specjalny bankiet. Co ciekawe, pierwotny plan nie zakładał obecności córki polityka na tym wydarzeniu. Ta miała wówczas 15 lat i w czasie uroczystości odrabiała pracę domową.

Jak opowiedziała w rozmowie z „Pudelkiem”, w trakcie przygotowywania się do lekcji na następny dzień dostała telefon z informacją, że królowa chce ją poznać, bo jej wnuki są w podobnym wieku. Ola przyznała, że bardzo się wówczas zestresowała.

Jak wyjawiła, jej największym zmartwieniem był strój. Wiadomo bowiem, że ówczesna Pierwsza Dama, jej mama kładła bardzo duży nacisk na elegancki i stosowny do okazji ubiór. Córka nie chciała jej więc zawieść. Co ciekawe, spotkanie wcale nie skończyło się na kurtuazyjnym podaniu ręki. Królowa rzekomo pogadała z Olą nieco o swoich wnukach, Harrym i Williamie.

Choć możemy przypuszczać, że nastoletnia Kwaśniewska długo nie mogła po takim spotkaniu ochłonąć, przez pewien czas udawała, jakby do niego nie doszło. Nie chwaliła się rówieśnikom w szkole, bo nie chciała, by odebrano to jako wywyższanie się.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Królowa Elżbieta II nie żyje. Koniec pewnej epoki
  2. Ciężarna Dominika Gwit pokazała, jak teraz wygląda. „Dzieciątko rośnie, a ja trochę maleję”
  3. Katarzyna Golec zwykle usuwa się w cień, ale teraz zabrała głos. Przykre, co powiedziała o swoich marzeniach 

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl