Fundacja Twarze Depresji, z którą w ostatnim czasie współpracowała Bożena Dykiel zdecydowała o zakończeniu współpracy z aktorką. Wydano oficjalne oświadczenie. Sprawa dotyczy ostatniego wywiadu, jakiego udzieliła w „Dzień dobry TVN”.

Wspomniany wywiad został usunięty z mediów TVN, a sama wypowiedź aktorki wywołała skrajne emocje. 

Bożena Dykiel nie jest już ambasadorką fundacji Twarze Depresji

Aktorka została zaproszona do śniadaniówki TVN w roli ambasadorki kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o tej chorobie. Niestety, większość jej wypowiedzi okazała się kompletną wtopą, gdyż zaczęła wypowiadać się na tematy, które z depresją mają niewiele wspólnego.

Powiedziała m.in., że powodem depresji może być brak litu w organizmie, a jej receptą na radzenie sobie z nią jest „niejedzenie byle czego, zdrowe odżywianie, ruch, czytanie i niegapienie się w telewizor oraz telefon”. Następnie z jej ust padły słowa, które w ogóle nie były związane z tematem.

Zaczęła wypowiadać się o bogatych ludziach, którzy chcą przejąć władzę nad innymi, a także o różnych teoriach spiskowych. Na sam koniec pokazała okulary, które mają zapewnić lepsze samopoczucie. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wywiad aktorki wywołał oburzenie wśród przewodniczących kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” do tego stopnia, że podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z aktorką. Wydano oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano o tym stanie rzeczy.

 Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie. Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN” w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii — brzmi treść oświadczenia.

Co sądzicie o słowach aktorki?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: gwiazdy.wp.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl