Pies dostał od swoich właścicieli wielką torbę kolorowych piłeczek. Jednak zamiast bawić się nimi sam, wpadł na przeuroczy pomysł. Właściciele zauroczeni zachowaniem psiaka postanowili nagrać całe zdarzenie i udostępnić je w internecie!

Przybycie na świat dziecka wcale nie oznacza, że powinniśmy pozbyć się psa – wręcz przeciwnie. Może okazać się, że nasz pies zostanie najlepszym przyjacielem dziecka i będą oni nierozłączni. Tak też było w przypadku tego psiaka! Zobaczcie sami.

Pies dostał piłki do zabawy, jego pomysł zaskoczył wszystkich

Beagle o imieniu Charlie tak bardzo wczuł się w rolę kochającego brata, że już nawet swoje zabawki oddaje młodszej ludzkiej siostrze Laurze. Kiedy właściciele postanowili kupić psu worek kolorowych piłek, podobnych do tych, które znajdziecie w basenach z kulkami dla dzieci, pies wpadł na niesamowity pomysł.

Po kolei brał każdą piłkę do pyszczka, po czym wrzucał ją do łóżeczka dziewczynki. Laura była wyraźnie podekscytowana i zachwycona kolorowymi kulkami, które lądowały tuż pod jej nosem!

Właściciele nie mogli wyjść z podziwu

Właściciele nie mogli opanować zachwytu, kiedy zobaczyli, co robi ich pies. Zobaczyli jak wielka jest więź między ich czworonożnym przyjacielem, a dzieckiem. Cała sytuacja jest przeurocza. Zobaczcie sami, filmik znajdziecie niżej. 

Pies i dziecko, czyli idealna przyjaźń – czy jest to możliwe? Tak! Filmik udowadnia, że przyjaźń między niemowlakiem a psiakiem występuje i wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. Abyśmy mogli w spokoju cieszyć się tak wspaniałą więzią między naszym pupilem a dzieckiem, musimy odpowiednio przygotować psa na pojawienie się dziecka. 

Pies i dziecko w domu

Ostatnio pisaliśmy o psiaku, który pilnował dziecka, podczas gdy to spało. Kiedy tylko chłopiec obudził się i zaczął płakać, pies momentalnie podniósł się i podszedł do łóżeczka, aby go polizać. Pocieszał go tak długo, aż maluch nie przestał płakać, o czym możecie przeczytać tutaj

Kiedy w naszym domu pojawia się dziecko, nie możemy zacząć ignorować psa i spędzać z nim czasu tylko, kiedy dziecko śpi lub siedzi spokojnie. W takim momencie pies rozumie, że dziecko jest przeszkodą do tego, aby miał właściciela całego dla siebie. Musimy znaleźć złoty środek – jednocześnie spędzać czas z dzieckiem i z psem. Nagradzać psa, kiedy spokojnie podchodzi do niemowlaka, bez nadmiernej ekscytacji, w której mógłby skrzywdzić malucha. Podczas gdy musimy skupić się na dziecku, zajmijmy psa czymś – fajnym gryzakiem, zabawką, matą węchową, tak aby miał on, jak najwięcej pozytywnych skojarzeń z dzieckiem. Te kilka prostych, ale bardzo ważnych zachowań pozwoli nam na życie w spokoju z psem i dzieckiem pod jednym dachem. 

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies
fot.screenyoutubeCharlietheDog

Mała Laura była bardzo zaciekawiona kolorowymi kulkami wpadającymi do jej łóżeczka. 

pies
fot.screenyoutubeCharlietheDog

Pies ewidentnie jest dumny z siebie. 

pies
fot.screenyoutubeCharlietheDog

Charlie dostał cały worek piłeczek, jednak nie chciał bawić się nimi sam.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Jamnik był tak otyły, że nie mógł chodzić. Schudł 23 kg i zyskał nowe życie
  3. Kotek zobaczył pierwszy raz w życiu kurę. Jego reakcja jest bezcenna
  4. Husky leżał w wannie i nie chciał z niej wyjść. Gdy właściciel poprosił go, by się podniósł, pies miał jedną odpowiedź
  5. Mąż nie wiedział, że żona nagrywa go po kryjomu. Myślał, że jest z pieskiem sam na sam
Poprzedni artykułNie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania
Następny artykułMarta Wierzbicka pokazała się z chłopakiem. Gwiazda pochwaliła się nową miłością
Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.