Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Żyła nie jest katolikiem. Mało kto znał prawdę na temat wyznania skoczka
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 12.12.2020 09:32

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Mało kto znał prawdę na temat wyznania skoczka

Marcelina Ziętek
Instagram/marceepan & Instagram/piotr_zyla_official

Jakiego wyznania jest Piotr Żyła? Wiadomo, że religia odgrywa bardzo dużą rolę w życiu skoczka. Okazuje się, że sportowiec nie jest katolikiem a… ewangelikiem! Jak to wyszło na jaw? Mało kto znał szczegóły dotyczące jego wyznania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakiego wyznania jest znany skoczek narciarski
  • Kto zdradził informacje o jego wyznaniu
  • Czym jest Kościół Ewangelicki

Piotr Żyła jest prawdziwym profesjonalistą i stara się nie komentować medialnych doniesień na swój temat. W ostatnich miesiącach było o nim bardzo głośno m.in. za sprawą kłótni z byłą żoną Justyną, z którą prali prywatne brudy na forum publicznym.

Ostatnio wyszło jednak na jaw, że po nieudanym małżeństwie, skoczek związał się z Marceliną Ziętek. Różne tabloidy spekulują, że para jest zaręczona. Jednak sami zainteresowani nie potwierdzili tych sensacyjnych doniesień. Nie wiadomo również do końca, jakiego wyznania jest Piotr Żyła.

Jakiego wyznania jest Piotr Żyła? Skoczek nie jest katolikiem

Mówi się, że Piotr Żyła jest wyznania ewangelickiego. Ksiądz Jan Byrt w jednym z wywiadów zdradził, że sportowiec uczęszczał na ewangelickie lekcje religii.

Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci — katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej — zdradził duchowny dla portalu bielskobiala.naszemiasto.pl.

Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi — dodał.

Podobno Piotr Żyła ma regularnie uczęszczać na nabożeństwa i angażować się w działalność Kościoła Ewangelickiego.

Czym jest Kościół Ewangelicki?

Wielu z was z pewnością zastanawia się teraz, czym w ogóle jest Kościół Ewangelicki? Powszechnie wiadomo, że to jeden z odłamów chrześcijaństwa, który utworzył się w wyniku reformacji jeszcze w XVI wieku.

Samo słowo „ewangelicki” wiele mówi o tym wyznaniu. W ten sposób wierni chcą pokazać, że dla nich ważne jest życie w zgodzie z Ewangelią, czyli zgodnie z wolą Jezusa Chrystusa.

W Polsce funkcjonują trzy Kościoły, które określa się mianem ewangelickich. Każdy z nich powstał w wyniku działalności i doktryny innego reformatora.

Pierwszy z nich to Kościół Ewangelicko-Augsburski, który stanowi kontynuację reform zapoczątkowanych przez Marcina Lutra, czyli luteranizm. Kolejny to Kościół Ewangelicko-Reformowany, który rozwinął się na podstawie doktryny teologicznej Jana Kalwina (kalwinizm).

Ostatni z trzech Kościołów to Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, który należy do nurtu metodystycznego, zapoczątkowanego przez wiernych Kościoła anglikańskiego. Nie wiadomo, do których z tych trzech Kościołów konkretnie ma należeć Piotr Żyła.

Zobacz zdjęcia:

Piotr Żyła

Jakiego wyznania jest Piotr Żyła? Okazuje się, że skoczek narciarski wcale ma nie być katolikiem.

piotr żyła

Duchowny zdradził, że sportowiec uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej.

Piotr żyła

Wiedzieliście o tym?

Zobacz także artykuły w naszych serwisach:

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl, wikipedia.org