Polacy są pogrążeni w głębokim smutku. W dniu swoich urodzin zmarł wybitny Polak, wspaniała postać, ceniony i znany naukowiec, który przyczynił się do dużych zmian w otaczającej nas rzeczywistości. O jego śmierci poinformował portal radioplus.com.pl. 

Wiadomość o śmierci tak wybitnego profesora poruszyła wszystkich. Nie żyje prof. Tomasz Prot profesor chemii, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Miał 92 lata.

Nie żyje prof. Tomasz Prot

Dziś portal radioplus.com.pl podał smutną informację, że w dniu swoich urodzin zmarł prof. Tomasz Prot, niezwykle ważna postać dla polskiej nauki, a także Uniwersytetu w Radomiu. Prof. Tomasz Prot z Wyższą Szkołą Inżynierską w Radomiu związany był od 1978 roku. Profesor przyczynił się do zmiany statusu szkoły, która w 1995 roku uzyskała status Politechniki Radomskiej.

W ciągu 50 lat swojej kariery naukowej opublikował 70 prac naukowych, uzyskał 26 patentów, licznie uczestniczył w konferencjach naukowych. Na początku kierował Zakładem Chemii Polimerów, także Katedrą Garbarstwa, Tworzyw Sztucznych. Pełnił na Uczelni ważne funkcje kierownicze, w latach 1983-1987 był dziekanem Wydziału Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia, a w latach 1987-1992 Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Narodową.

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
  2. Magda Gessler zdradziła sekret, dzięki któremu kotlet schabowy zachwyci wszystkich domowników. Niezwykle prosty przepis
  3. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł
Uroczystości pogrzebowe

Profesor jest bardzo ważną osobą dla nauk materiałoznawstwa i tworzyw sztucznych. Na jego wykłady zawsze przychodziły tłumy studentów. Naukowiec wychował pokolenia inżynierów, dla których jego osiągnięcia będą zawsze kluczowe.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 24 września o godzinie 12.00 na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci prof. Tomasza Prota, uczestnika Powstania Warszawskiego, Wiceprezesa…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce Poniedziałek, 21 września 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już postanowione, zmiana dla milionów Polaków. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość
  2. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd”
  4. Kobieta znalazła w ogródku dziwne, niebieskie jajka. Udało jej się nagrać moment wyklucia, niezwykłe
  5. Krzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
  6. Magda Gessler nigdy nie robi jej inaczej. Wybitna galaretka z kurczakiem i zaskakującym dodatkiem

Źródło: radioplus.com.pl

 

Poprzedni artykułWyśledzili Trzaskowskiego. Zaliczył wielką wpadkę, nie miał pojęcia, że ktoś patrzy. Co on wyrabiał?
Następny artykułStażysta ginekologii ma już dość, wystarczył tylko miesiąc „Nie wytrzymam dłużej, po ostatniej pacjentce miałem ochotę uciec”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl