Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii pokazał jakiego SMS-a otrzymali mieszkańcy wyspy. Sytuacja z rozprzestrzeniającym się tam koronawirusem jest naprawdę bardzo trudna. W ciągu kilku dni liczba zakażonych znacznie wzrosła. W zjednoczonym królestwie długo wstrzymywano się z decyzją kwarantanny. Dziś wszyscy jego mieszkańcy dostali SMS-a od rządu.

Polak, który dostał tę wiadomość, udostępnił ją na Twitterze. Sytuacja w Wielkiej Brytanii robi się bardzo poważna. 

Polak pokazał SMS-a z Wielkiej Brytanii

Na dzień 23 marca liczbę zakażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii podaje się na 6600 przypadków. Dziś rano wszyscy mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa dostali informację, za pośrednictwem SMS-a, w którym są proszeni o pozostanie w domu i dbanie o życie i zdrowie swoje i wszystkich wokół. 

Na stronie internetowej zawierającej wytyczne dla Brytyjczyków, znajdują się jasne informacje, jak ma się zachować każdy z obywateli znajdujący się w różnym stanie ryzyka. Ci, którzy są bardzo wysokim zagrożeniu, zarażeniem są proszeni o zostanie w domu na okres 12 tygodni. Wszelka pomoc będzie udzielana takim osobom przez samorządy lokalne. Do logistyki i pomocy obywatelom zostanie dołączone wojsko.

  1. Kiedy Polacy przestaną zarażać się koronawirusem? Specjaliści prognozują datę
  2. Zachodnia Polska: 4-latek zarażony koronawirusem, babcia zataiła najważniejszą informację. Podjęto dramatyczną decyzję
  3. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu

Wielka Brytania opóźnia szczyt epidemii

Aktualny stan Wielkiej Brytanii jest określany jako Delay, czyli opóźnienie szczytu epidemii. Chodzi o zatrzymanie gwałtowności rozprzestrzeniania się wirusa, by zdążyć, udzielić pomocy medycznej wszystkim chorym i zapanować nad trudną sytuacją. Jest niestety pewne, że w ciągu najbliższych tygodni liczba zarażonych wzroście wielokrotnie.

Wielka Brytania zamyka swoje szkoły, miejsca kultury i sztuki. Sklepy spożywcze wprowadziły ograniczenia w sprzedaży produktów. Londyńskie metro ma ograniczone kursy, zostały zamknięte też niektóre stacje. Około jeden milion Brytyjczyków przebywający za granicą swojego państwa, zobowiązany jest do niezwłocznego powrotu do kraju. W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja o ograniczeniu zgromadzeń do konkretnej liczby osób. Wszystkich prosi się o pozostanie w domach i uszanowanie zdrowia swojego i innych. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: gov.uk, gov.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl