Polsat przekazał bardzo dramatyczne informacje. Podano, że nie żyją aż 223 osoby. Do tragedii doszło w Polsce, młodszy brygadzista Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej wydał oświadczenie o fatalnej treści. 

Według informacji, jakie podał Polsat, w Polsce doszło do licznych tragedii. Dokładne dane brzmią bardzo dramatycznie. O ilości tragicznie zmarłych poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Polsat: Straż Pożarna apeluje o ostrożność, aż 223 ofiary w to lato

Co roku wakacje dla wielu osób kończą się tragicznie. Dzieje się tak przez brak uwagi i nierozsądne zachowanie. Jak podaje polsatnews.pl, młodszy brygadzista Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował o 223 ofiarach, które straciły życie z powodu utonięcia.

Dane, które podał mł. bryg. Karol Kierzkowski, są przerażające. Wynika z nich, że strażacy w tym roku interweniowali do zgłoszeń nad wodą 2244, w tym aż 1327 razy od 1 czerwca do 21 sierpnia. 

  1. Córka Natalii Kukulskiej to cała Anna Jantar. Mama gotuje jej dania, które nie mieszczą się w głowie
  2. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. „Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy”

Fatalne dane: 223 zatonięcia podczas tych wakacji

Jak podaje polsatnews.pl, najwięcej interwencji odnotowano w województwie mazowieckim, aż 228, oraz w kujawsko-pomorskim 224 razy i dolnośląskim 218 razy. Wśród ofiar byli dorośli, ale także dzieci.

Strażacy apelują o rozsądek podczas kąpieli w zbiornikach wodnych. Wybierajmy strzeżone plaże, na których są ratownicy, unikajmy skakania na główkę, jeśli nie znamy dna zbiornika, nie wchodźmy do wody po alkoholu i narkotykach.  

ZOBACZ ZDJĘCIE:

POLSAT
Fot. vieleineinerhuelle, Pixabay

Zazwyczaj przyczyną utonięć jest kąpiel po alkoholu bądź innych substancjach psychoaktywnych. Strażacy przestrzegają też przed wchodzeniem do wody rozgrzanym, szok termiczny może być tragiczny w skutkach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasce
  2. 30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagował
  3. Niewyobrażalna rzecz stała się w Tatrach. Nagranie jest porażające
  4. Skandal w „Królowych Życia”. Nie będzie Rafała i Gabriela w programie. Fani są zdruzgotani, będą nowi uczestnicy
  5. Ciało Kacperka znaleziono w rzece. Prokuratura ujawniła wstrząsające fakty
  6. Zostały ci jeszcze ogórki? Ukiś je w koreańskim stylu, niebanalne danie spodoba się całej rodzinie

 Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułLewandowska dała się ponieść w urodziny męża. Opublikowała nagranie, które ścina z nóg
Następny artykułW sieci krąży zdjęcie, które poraża wszystkich. Internauci wciąż zadają jedno pytanie, nie mogą uwierzyć
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl