Dziewczynka, jej tata oraz 27-latek utonęli nad zalewem. Jak podaje polsatnews.pl, dramat rozegrał się w województwie śląskim, nad zalewem Nakło-Chechło. Mama 6-latki stała na brzegu, spotkała ją ogromna tragedia. Z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała aż 152 utonięcia.

Nie żyje 6-letnia dziewczynka i dwóch mężczyzn. Nad zalewem nie ma zakazu kąpieli, natomiast nie ma także stałego nadzoru ratowników. Osoby pływające w tym miejscu, robią to na własne ryzyko.

Nie żyje dziewczynka i dwóch mężczyzn

Do tragedii doszło w piątek. Pogoda była sprzyjająca w związku z czym nad zalewami wypoczywało mnóstwo osób. Z informacji Agnieszki Molędy – reporterki Polsat News, wynika, że w Polsce było to nawet 100 tysięcy osób.

W tym gronie znalazła się także czteroosobowa rodzina. Mama z synem postanowili zostać na brzegu, podczas gdy 35-latek razem z córką wypłynęli na wodę na materacu. Chwile później zniknęli z pola widzenia. Wówczas zaniepokojeni ludzie dostrzegli dwa ciała, dryfujące na wodzie.

  1. Gratulacje, gwiazda „Gogglebox” została mamą. Znamy płeć i imię dziecka
  2. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  3. Przez 23 lata zapuszczała paznokcie. Widok odbiera mowę, tylko dla osób o mocnych nerwach

Zginęły 3 osoby

W akcji ratunkowej uczestniczyli ratownicy i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji, trwającej kilkadziesiąt minut, rodziny nie udało się uratować. Tego samego dnia nad zalewem utonął także 27-latek. Ten wszedł do zalewu i nagle zniknął z widoku. Pomimo akcji reanimacyjnej i jego nie udało się uratować.

– W tym roku nie mieliśmy takiego przypadku […] To jest pierwszy raz i duża tragedia, że jednego dnia utonęły aż trzy osoby, w tym 6-letnia dziewczynka – powiedział rzecznik prasowy Policji w Tarnowskich Górach Damian Ciecierski dla polsatnews.pl.

Okoliczności tragedii są wyjaśniane przez prokuraturę – ta zleciła sekcje zwłok.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Chcieli spędzić wymarzony urlop w Polsce. Tragiczny wypadek zmienił życie małżeństwa na zawsze
  3. Dlaczego kot zrzuca rzeczy ze stołu? Powód może cię zaskoczyć
  4. RCB wysyła dziś Polakom identyczne SMSy. Znamy ich treść, są nietypowe
  5. 6 kobiecych cech, których najbardziej pożądają mężczyźni. Masz je? Nie będą w stanie ci się oprzeć
  6. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułWielka radość i wzruszenie w domu Martyny Wojciechowskiej. ”Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jestem szczęśliwa”
Następny artykułMężczyzna prawie został potrącony przez auto. Kierowca nagrał jego reakcję, jednak finału nikt by nie przewidział
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.