Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > ”Jesteś za gruba, by urodzić naturalnie” Relacja z porodówki
Karina Sulich
Karina Sulich 05.01.2020 11:37

”Jesteś za gruba, by urodzić naturalnie” Relacja z porodówki

poród
fot. pixabay.com Parentingupstream

Poród, w przypadku ludzi zmagających się z nadwagą, może okazać się nie lada wyzwaniem. Czemu kobietom, które zmagają się z tym problemem, lekarze zalecają zrzucenie kilku zbędnych kilogramów? Czy faktycznie osoby otyłe nie mogą zajść w ciążę? Jesteś za gruba, by urodzić naturalnie – usłyszała na porodówce, czytamy na lovewhatmatters.

Choć w dzisiejszych czasach spotykamy się z ogromnym naciskiem na promowanie zdrowego trybu życia, walkę z hejtem, upowszechnieniem ruchu body positive, a największe domy mody oraz marki coraz częściej do swoich kampanii zatrudniają modelki size plus, okazuje się, że osoby o większym rozmiarze wciąż napotykają w swoim życiu wiele przeszkód. Kiedy otyłość zaczyna być uciążliwą chorobą, a kiedy to tylko kilka kilogramów za dużo? I jak to wszystko ma się do powiększenia rodziny? Czy poród musi być koszmarem?

Otyłość a zajście w ciążę

W tej kwestii warto znać wskaźnik masy ciała, czyli BMI. Otyłość do BMI 35 statystycznie nie jest czynnikiem, który zmniejsza płodność. Problemy z zajściem w ciążę mogą pojawić się kiedy przekracza on 35. Otyłość zwiększa ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu, nadciśnienia, cukrzycy ciążowej i innych powikłań. Często też nadwaga utrudnia lekarzom prawidłową ocenę sytuacji, gdyż ciężej jest wykonać dokładne badania jak USG czy KTG, a także określić ruchy płodu.

Poród a nadwagą — ciężarna obrażona przez lekarza

Swoją historię dla jednego z portali opisała młoda amerykanka Miranda Enns, która odkąd pamięta zmagała się z nadwagą. Kobieta wręcz nienawidziła swojego ciała, sytuacja uległa zmianie gdy poznała miłość swojego życia. Problemy jednak zaczęły się, gdy para odkryła, że spodziewają się dziecka. Niestety, młoda amerykanka nie została uspokojona przez swojego lekarza, co więcej, została przez niego obrażona. Lekarz podczas pierwszej wizyty oznajmił kobiecie, że jest ona za gruba, by urodzić naturalnie.

Jak skończyła się ta historia? Enns nie życzyła sobie uwag dotyczących jej wagi, a lekarz już nigdy o tym nie wspomniał. Co więcej, specjalista był zdziwiony, że przyszła mama nie zachorowała na cukrzycę, oraz że jej waga nie uległa większej zmianie. Niestety w trakcie ciąży pojawiły się komplikacje. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Ostatecznie poród odbył się przez cesarskie cięcie, Miranda urodziła w pełni zdrowego synka i w końcu pokochała swoje ciało. W końcu to ono stworzyło niesamowite, nowe życie. Czy ta historia mogłaby zakończyć się tragicznie?

Poród a otyłość

Otyłość nie jest jednak wskazaniem do wykonania cesarskiego cięcia. Kobiety otyłe powinny starać się o poród siłami natury, gdyż operacja obarczona jest większym ryzykiem niż u osób z odpowiednią wagą. Jeżeli jednak jesteś osobą z nadwagą, planujesz dziecko lub już jesteś w ciąży, zasięgnij porady lekarza. Nikt tak dobrze, nie wytłumaczy, z czym wiąże się poród i czy są powody do obaw.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

poród
poród
poród

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Staruszka przez całe życie skrywała sekret. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła prawdę
  4. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Piosenkarka może pochwalić się wyjątkowymi wnętrzami
  5. Mąż dał jej ultimatum: ”rodzisz dziecko albo idziesz do pracy”. Wkrótce poznała powód
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

źródło: lovewhatmatters.com, mamaginekolog.pl