Pożar, który ogarnął ściernisko w Kosobudach koło Drawska Pomorskiego osiągnął wielkie rozmiary. Trwa akcja ratunkowa, podczas gaszenia używano helikopterów, które zrzucały wodę na ogień, niestety niewiele to dało, płoną kolejne hektary ziemi.

Pożar wybuchł około 11.20, jak podaje Onet, na miejsce wysłano od razu 11 zastępów straży pożarnej. Niestety ogień rozprzestrzeniał się z zawrotną siłą. Konieczne było dołączenie kolejnych zastępów i użycie helikoptera.

Pożar na północy Polski, spłonęło 50 hektarów ziemi

– W tej chwili na miejscu jest już 20 jednostek, a w drodze jest grupa operacyjna komendanta wojewódzkiego. Pożar wciąż jest nieopanowany, w trzech miejscach ogarnął już pobliski las – powiedział Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej w rozmowie z Onetem.

Po przyjeździe kolejnych jednostek i gaszenia pożaru z powietrza w końcu udało się opanować ogień. Mimo tego na miejscu wciąż działa straż pożarna:

– W tej chwili ogień udało się już opanować. Na miejscu wciąż działa 20 zastępów straży pożarnej, trwa dogaszanie zarzewi sprawdzanie całego terenu. Wstępnie mówimy o tym, że spłonęło 50 hektarów – relacjonuje Tomasz Kubiak.

  1. Córka Natalii Kukulskiej to cała Anna Jantar. Mama gotuje jej dania, które nie mieszczą się w głowie
  2. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września

Nieoficjalna przyczyna pożaru

Jak podaje Onet, za niepotwierdzoną jeszcze oficjalnie przyczynę pożaru uznaje się wypalanie pól w rejonie pożaru. Najpierw płonęło ściernisko, później ogień rozprzestrzenił się tak bardzo, że zajął pobliski las.

W województwie zachodnio-pomorskim wciąż obowiązuje drugi stopień zagrożenia pożarowego związanego z suszą. Niewątpliwie miało to wpływ na dramatyczny rozwój pożaru. Strażacy najpewniej będą prowadzić akcję ratunkową jeszcze przez długie godziny, najważniejsze jest, by ogień nie dostał się do koron drzew i nie zajmował kolejnych części lasu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właśnie pojawił się komunikat od Andrzeja Dudy. Jego słowa obejmują miliony osób
  2. Aleksander Kwaśniewski przerwał milczenie, zdobył się na pełną szczerość. Jego opinia ws. pensji dla Agaty Dudy może namieszać
  3. Niewyobrażalna rzecz stała się w Tatrach. Nagranie jest porażające
  4. Skandal w „Królowych Życia”. Nie będzie Rafała i Gabriela w programie. Fani są zdruzgotani, będą nowi uczestnicy
  5. Ciało Kacperka znaleziono w rzece. Prokuratura ujawniła wstrząsające fakty
  6. Kasia po randce dostała porażającego SMS-a od Daniela. Osłupiała czytając dziwną treść

Źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl