Przeprowadzka zawsze jest trudnym, chaotycznym procesem. Im więcej rzeczy udało nam się uzbierać przez lata, tym więcej środków i czasu pochłania. Dla niektórych ludzi jest tak niewygodna, że, chociaż dla większości z nas to niewyobrażalne, przy tej okazji pozbywają się swoich zwierząt, naprędce szukając dla nich domów na przykład przez Internet.

Niestety, wiele osób nie podchodzi do adopcji psa czy kota tak poważnie jak powinni. Nie biorą pod uwagę, że z opieką nad zwierzęciem wiążą się dodatkowe zobowiązania. Czasami nawet tak oczywista kwestia jak przeprowadzka okazuje się ponad ich siły i z tego powodu pozbywają się zwierzaków, dla których są przecież całym światem. Ta kobieta wystawiła ogłoszenie, które poruszyło internet.

Przeprowadzka powodem pozbycia się psa?

Na prężnie działającej w Stanach Zjednoczonych stronie z ogłoszeniami Craiglist (coś na kształt naszego OLX) często pojawiają się ogłoszenia, w których ludzie szukają nowego domu dla swoich pupili. Oczywiście, bywają przypadki, w których dla dobra zwierzęcia musimy znaleźć mu inną opiekę, ale zazwyczaj wynika to z czystego lenistwa.

Jak się okazuje, wiele osób pozbywa się swoich zwierząt, kiedy czeka ich… przeprowadzka. W odpowiedzi na te posty, swój tekst zamieściła ta kobieta.

To jest mój pies. Mam go od 6 lat. Czasami bardzo mnie denerwuje. Kosztuje kupę pieniędzy, które wolałabym wydać na coś innego — napisała we wstępie.

Nie oddaje się rodziny

Kobieta była wyraźnie wzburzona, pisząc to ogłoszenie.

— Chcę Wam powiedzieć o czymś niesamowitym, co ostatnio zrobiłam. PRZEPROWADZIŁAM SIĘ. Dokładniej — przeprowadziłam się trzy razy. Jakimś cudem ZATRZYMAŁAM SWOJEGO CHOLERNEGO PSA! Wyobrażacie sobie? Wiedzieliście, że można się przeprowadzić i nie oddawać psa?

Oczywiście, autorka ogłoszenia była słusznie wzburzona. Kiedy adoptujemy psa, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jego posiadanie nie zawsze będzie wygodne. Ale tak już bywa w życiu. Zwierzę, które spędziło z nami lata, nie powinno być traktowane jak zbędny przedmiot, którego można się po prostu pozbyć. To raczej członek naszej rodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przeprowadzka
fot. craigslist.com

Kobieta nigdy nie oddałaby swoich zwierząt, nawet jeśli ich utrzymanie dużo ją kosztuje.

szczeniak
unsplash.com
Mia Anderson

Jak można porzucić te ufne zwierzaki?

mama
Kristin Leigh/Facebook

Autorka posta była oburzona na inne ogłoszenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Czy koty czują nasze emocje? Fakty i mity na temat mruczków
  3. Facet włożył palce do dziury, którą zauważył w ziemi. Pożałował swojej decyzji, nie przewidział tego, co się zaraz stanie
  4. Pies udawał martwego, żeby zostać dłużej na spacerze. Jego zachowanie rozkłada na łopatki
  5. 6 największych ras kotów na świecie. Numer 3 przebija wszelkie granice

źródła: podaj.to

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego