Rajstopy mogą dostać drugie życie, jeżeli postanowisz ich nie wyrzucać. Przedstawiamy 5 praktycznych sposób na ponowne wykorzystanie tej części garderoby. Będziesz zaskoczona, kiedy mogą ci się przydać.

Pewnie nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, że porwane lub nieużywane rajstopy mogą ci się jeszcze na coś przydać. Tymczasem są one praktycznym niezbędnikiem do domu i nie tylko. Wystarczy, że poznasz 5 nietypowych sposobów, jak inaczej można je wykorzystać.

Dlaczego nie wyrzucać rajstop?

Przyjęło się, że oczko w rajstopach jest powodem do wstydu. Jeżeli nie uda się uratować go lakierem do paznokci, takie ubranie jest już do wyrzucenia.

Cieliste rajstopy są już dodatkiem na jednorazowe wykorzystanie, po czym trafiają do kosza na śmieci.

Producenci kuszą reklamami nowych modeli z każdej strony i nakłaniają do zakupów kolejnych par rajstop. Tymczasem wiele osób popiera alternatywne metody zero waste i ochronę środowiska, warto więc postarać się o kreatywne wykorzystanie starych przedmiotów, zamiast wyrzucać je na śmietnik. 

Alternatywne pomysły na rajstopy

Okazuje się, że stare rajstopy mogą być bardzo praktyczne i przydać się w wielu codziennych sytuacjach. O takich przykładach na pewno nie słyszałaś wcześniej. Poniżej prezentujemy 5 z nich, z kanału 5-MINUTE MAGIC na YouTube, które spodobały się nam najbardziej:

Przechowywanie warzyw – jeżeli denerwuje cię fakt, że po zakupach warzywa i owoce szybko się psują, wykonaj z nogawki rajstop woreczek i umieść je w środku. Dzięki temu ziemniaki czy cebula będą mogły oddychać i zachowają świeżość o wiele dłużej.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu – do odciętej z rajstop stópki wsyp koci żwirek, a następnie szczelnie zawiąż końcówkę. Tak przygotowany odświeżacz pochłonie wilgoć z twojego auta.

Czyszczenie butów i luster – nieużywanymi rajstopami możesz skutecznie wyczyścić lustra, a nawet ulubione obuwie. Materiał nada im blasku i nie pozostawi niechcianych kłaczków (jak np. ściereczka z materiału albo ręcznik papierowy).

Filtrowanie farby – potnij rajstopy w kwadratowe kawałki, a następnie naciągnij na puszkę z farbą. Na koniec owiń je gumką, po czym przelej przez nie farbę. W ten sposób zaschnięte kawałki farby osadzą się na nylonie.

Odkurzanie zakamarków – owiń nogawkę rajstop wokół metalowego, cienkiego wieszaka na ubrania i włóż go w mało dostępne dla odkurzacza miejsca np. pod szafę. W ten sposób rajstopy zbiorą zalegający tam kurz, a brud skutecznie przyczepi się do ich powierzchni. Dzięki temu ocalisz też zagubione drobiazgi.

Zobacz zdjęcia i wideo:

rajstopy
youtube.com 5-MINUTE MAGIC

Rajstopy mogą posłużyć Ci jako narzędzie do czyszczenia i praktyczne akcesorium.

rajstopy
youtube.com 5-MINUTE MAGIC

Wytnij z materiału odpowiednią formę opisaną w poradniku i ciesz się nimi dłużej.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: kobieta.interia.pl

 

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.