Lelum.pl > Nowości > Rocznica ślubu Lecha i Marii Kaczyńskich. Córka pokazała wyjątkowe zdjęcie. Brat Jarosława żałował jednego
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 27.04.2023 18:02

Rocznica ślubu Lecha i Marii Kaczyńskich. Córka pokazała wyjątkowe zdjęcie. Brat Jarosława żałował jednego

Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński
fot. KAPiF

Maria Kaczyński i Lech Kaczyński zginęli w katastrofie smoleńskiej. Dziś przypada 45. rocznica ich ślubu cywilnego. Zdjęcie z tego wydarzenia pokazała ich córka. Marta Kaczyńska nie zapomina o święcie swoich rodziców.

Małżeństwo Kaczyńskich brało 2 śluby. W 1978 roku pobrali się cywilnie, a 5 lat później powiedzieli sobie tak na ślubnym, kościelnym kobiercu. Ta uroczystość była połączona z chrzcinami 3-letniej już Marty.

Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński długo czekali na ślub kościelny

Kościelna uroczystość miała miejsce w Sopocie. Po latach córka Marii Kaczyńskiej i Lecha Kaczyńskiego zdradziła, że jej tata miał wyrzuty sumienia związane z tym, że stało się to tak późno. Napisała o tym w książce “Moi rodzice”. 

Powodem takiego stanu rzeczy był stan wojenny i to, że Lech Kaczyński był internowany. Został on zatrzymany 13 grudnia 1981 roku, a wolność odzyskał dopiero 12 miesięcy później.

Nie żyje Barbara Ciruk. Informację o śmierci dziennikarki TVP i byłej posłanki przekazał syn

Zdjęcia ze ślubu cywilnego Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej

Zdjęcia z cywilnej ceremonii ślubnej swoich rodziców Marta Kaczyńska opublikowała na Facebooku. W oczy od razu rzucają się proste, skromne ubrania, a także… widoczne gołym okiem uczucie. Lech Kaczyński zakłada swojej małżonce na palec obrączkę.

Oczywiście pod tymi fotografiami pojawiła się masa komentarzy. Internauci ciepło wspominają tragicznie zmarłą parę prezydencką i doceniają urodę Marii Kaczyńskiej.

Internuci reagują na ślubne zdjęcia Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej

 - Oni zawsze będą w sercach prawdziwych Polaków - pisze jedna z internautek. 

 - Droga Marto! Nieustannie wspominamy twoich rodziców, naszych serdecznych i oddanych przyjaciół. Zawsze pozostaną w naszych sercach. Tak bardzo ich brakuje. Mądrości, ciepła i optymizmu życiowego Marii, nieprzebranych pokładów wiedzy Lecha - twojego taty, jego wielkich wizji politycznych i prawdziwego patriotyzmu. Brakuje nam rozmów z nimi. Byli szczęśliwą parą - zwraca się bezpośredni do córki inna osoba.

 - Wspaniali ludzie odeszli. Cześć ich pamięci - podsumowuje kobieta.