Rząd wycofa się z projektu turystycznego 1000 plus? Do tej pory nie została opublikowana data wprowadzenia pomysłu w życie, a zdaniem rzecznika gabinetu premiera, Piotra Müllera, bony te mogłyby wspierać branżę, która gorzej poradziła sobie, w trakcie zamrożenia gospodarki. Jak podaje Radio Zet, rząd nadal nie określił swojego stanowiska w tej sprawie.

Rząd miał przeznaczyć na ten cel aż 7 mld złotych. Pokaźna suma miała wspomóc polską turystykę i sprawić, że Polacy spędzą wakacje w kraju, wspierając tym samym branżę. Wiele jednak wskazuje na to, że plany mogą jeszcze ulec zmianie.

Rząd wycofa się z bonu 1000 zł na wakacje?

Mimo że nadal nie podjęto decyzji w sprawie bonów turystycznych, Piotr Müller informuje, że premier Morawiecki, chce pomóc tym gałęziom turystycznym, które ucierpiały najmocniej przez ostatnie 3 miesiące.

-Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być celowanymi propozycjami dla poszczególnych firm i branż, które najbardziej ucierpiały. Taka pomoc może być bardziej efektywna – cytuje portal biznes.radiozet.pl.

  1. Po porodzie spojrzała na zdjęcie USG i pobladła. Nie mogła uwierzyć, co widzi
  2. Podczas programu na żywo Ewa Drzyzga nie wytrzymała. Nagle zalała się łzami
  3. Biedronka wprowadziła do oferty prawdziwy hit. Cena naprawdę zachęcająca, trzeba się spieszyć

1000 plus tylko dla wybranych?

Rzecznik podkreślił także, że środowisko turystyczne nie zareagowało całkowicie pozytywnie na nowy pomysł rządowy. Uważa się, że pomoc w postaci bonów mogłaby zostać „rozłożona” niesprawiedliwie.

-To znaczy ta pomoc, powinna faktycznie trafić do tych, którzy najbardziej ucierpieli, a nie na przykład do tych, którzy ten czas przeszli lepiej – dodał na antenie Radia Plus Müller 

Polski rząd zdaje sobie sprawę z problemów, z jakimi boryka się branża turystyczna w Polsce. Jeśli zdecyduje się jednak na zachowanie pomysłu w pierwotnej formie, wakacje mogą okazać się znacznie droższe niż dotychczas

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
fot. unsplash.com/Natalya Zaritskaya

Rząd być może wycofa się z pomysłu 1000+ lub zmieni jego pierwotną formę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  2. Zwiedzali piękną rezydencję, nikt nie spodziewał się tego, co znajdą w piwnicy. Niesamowite
  3. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
  4. Na obrazku chowa się kot. Test na spostrzegawczość przerasta aż 99% osób, widzisz go?
  5. Lojalny kundelek przez trzy miesiące czekał na pana w szpitalu. Prawda była jednak bolesna
  6. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?

Źródło: radiozet.pl

Poprzedni artykułFryzury ślubne – najmodniejsze upięcia dla panny młodej
Następny artykułCzy zezwolenie w Polsce na wesela to waszym zdaniem dobry pomysł?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.