Rzęsy sięgające do ust? Jak to możliwe, żeby naturalnie wyglądać w taki sposób? Muin Bachonaev pochodzi z Moskwy i jest najzwyklejszym nastolatkiem, poza jednym szczegółem: ma rekordowo długie rzęsy. W połączeniu z krzaczastymi brwiami nadaje to chłopcu tak nietypowy wygląd, że często zaczepiany jest na ulicach przez ludzi, którzy chcą zrobić sobie z nim zdjęcie. 

Kiedy Muin się urodził, swoim wyglądem wprawił rodziców w osłupienie. Na szczęście z chłopcem wszystko było w porządku. Jedyne co odbiegało od normy to rzęsy chłopca, które mierzyły prawie pięć centymetrów. Niemowlakowi sięgały aż do ust. 

Jak to się możliwe?

Krzaczaste brwi, tak jak reszta rodzeństwa, Muin odziedziczył po ojcu. Rzęsy jednak tylko on ma tak imponujące. Najprawdopodobniej wynika to z tego, że jego matka musiała brać silne leki, będąc w ciąży z nim, co wpłynęło na gospodarkę hormonalną chłopca. 

Całe szczęście, chłopcu nie przeszkadza jego nietypowy wygląd. Lubi swojego zaskakująco długie rzęsy. Jest też dumny z tego, że z ich racji został wpisany do rosyjskiej Księgi Rekordów. Nie przeszkadzają mu w żaden sposób w codziennym funkcjonowaniu. Muin dobrze się uczy i świetnie gra w piłkę. 

Jak mieć gęste i długie rzęsy?

Tym, którym natura poskąpiła tak imponujących cech, naprzeciw wychodzi rynek. W sprzedaży dostępnych jest wiele preparatów wyspecjalizowanych we wspomaganiu porostu rzęs. A jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na specjalne odżywki w kolejnych plastikowych, malutkich pojemniczkach, to można użyć któregoś z produktów, które już zapewne mamy w domu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Olej rycynowy nanieś na oczyszczoną szczoteczkę do maskary i przeczesz rzęsy. Stosuj wieczorem, ponieważ olej rycynowy raczej się nie wchłania. To bardzo tanie rozwiązanie, olej kosztuje kilka złotych za sporą buteleczkę. 

W podobny sposób możesz używać oleju kokosowego. Najpierw rozpuść go do postaci płynnej i pamiętaj, żeby nie używać gorącego. Pilnuj też, żeby nie dostał się do oka! To ok. 20zł/0.5l. W ten sam sposób możesz używać wazeliny.

Sztuczne włókna jedwabiu. Nałóż je pomiędzy dwiema warstwami mascary dla natychmiastowego efektu wydłużonych rzęs. Niestety to już zdecydowanie droższa inwestycja – możesz zakupić je za cenę w okolicach 100 złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rzęsy
instagram.com/muinbachonaev/

Maui ma bardzo nietypową urodę. 

rzęsy
unsplash.com

Większości z nas natura poskąpiła tak imponujących rzęs.

rzęsy
unsplash.com

Możemy zadbać o ich pielęgnację. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety są mistrzyniami promocji! W jaki sposób jeszcze Polki oszczędzają?
  2. Pani Irenka od 30 lat nie je mięsa. ”Mam 93 lata i nie mam na co umrzeć”
  3. Nastolatka wysłała mamie zdjęcie swojego pokoju. Kobieta zauważyła jeden niepokojący szczegół
  4. Miała dość bałaganu męża. By go zawstydzić, założyła konto, które podbija Instagram
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym
  7. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający

źródła: party.pl, popularne.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego