Kora: siostra artystki w poruszających słowach opowiedziała, co czuje po jej śmierci: Brak mi po prostu jej bliskości — mówiła w programie Uwaga! TVN. Anna Kubczak wspominała siostrę w rocznicę jej śmierci. Przy okazji poruszyła trudny temat, jakim jest ich dzieciństwo.

Kora: siostra w dzieciństwie miała z nią bardzo utrudniony kontakt. Z powodu biedy artystka w dzieciństwie trafiła do domu dziecka prowadzonego przez zakonnice, które zgotowały jej piekło. Lata później, gdy mogły widywać się bez przeszkód, zbudowały silną relację. 

Kora: siostra wspomina gwiazdę

W rocznicę śmierci siostra Kory szczerze opowiedziała, co czuje po śmierci młodszej siostry. Były dla siebie bardzo bliskie. Fakt, że rozdzielono je w dzieciństwie, bo w domu dziecka trafiły do dwóch różnych grup, sprawił, że gdy tylko znowu mogły być razem, korzystały z każdej chwili.

– Zawsze była dla mnie Oleńką […]. Była w stosunku do mnie bardzo czuła. Bardzo mi tego brak. Brak mi jej bliskości — mówiła w Uwadze!.

W rozmowie z Wprost kobieta wspominała, że przez kilka lat w sierocińcu widziały się tylko raz czy dwa. Wszystkie dzieci były numerowane, dochodziło do przemocy słownej i fizycznej, a nawet do molestowania. W żaden sposób nie mogły sobie pomóc.

Siostra Kory: religijność nam się nie przyjęła

Wychowywane przez zakonnice odsunęły się od kościoła. Choć później trafiły do innego domu, to wciąż traktowano je surowo. Jedyną pomocą była siostrzana relacja. Wydarzenia z dzieciństwa sprawiły, że czuły ogromną potrzebę miłości.

— W wieku lat 16 ruszyła w świat, a potem tak szybko założyła własną rodzinę. Ja zresztą też. Bardzo potrzebowałyśmy mieć dom i rodzinę. Bardzo — mówiła Anna Kubczak w rozmowie z Wprost.

Obie szybko urodziły dzieci. Kora miała 19 lat, gdy na świat przyszedł jej pierwszy syn, Mateusz. Cztery lata później urodził się drugi, Szymon. Z powodu braku domu w młodości artystka bardzo dbała o swoje własne w Warszawie i na Roztoczu. Gdy Kora odeszła, a bliscy wybierali miejsce jej spoczynku, kierowali się jej potrzebą przestrzeni i obecności natury. Na pogrzebie siostra Kory mówiła – Zawsze tęskniłaś za mamą, teraz jesteś już w jej ramionach.

ZOBACZ ZDJĘCIA KORY:

KORA: SIOSTRA
fot. instagram.com @kora_fanclub

Siostra Kory wspominała ją w rocznicę śmierci artystki.

kora: SIOSTRA
instagram.com/miasto_warszawa

Mural upamiętniający Korę, zmieniający się wraz z porami roku, powstał w Warszawie przy ul. Nowy Świat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgorzata Kożuchowska została jurorką programu w TVN. Jak sprawdzi się w nowej roli?
  2. Królowa Elżbieta II w 2003 roku napędziła stracha królowi Arabii Saudyjskiej. Zrobiła to w mistrzowski sposób
  3. Zofia Klepacka znów atakuje społeczność LGBT. Internauci mają już dość: „Proszę już przestać się kompromitować”
  4. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące
  5. Anna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na pół
Poprzedni artykułAgnieszka Sienkiewicz nie pojawi się w nowym sezonie „Przyjaciółek”. Ma ważny powód
Następny artykułDoda na festiwalu „Disco pod gwiazdami” w tęczowej pelerynie. Piękny ukłon w stronę LGBT
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.