Sklepy w Polsce reagują na obostrzenia prawne. Następują zmiany godzin otwarcia w całym kraju. Kilka sieci gwarantuje możliwość robienia zakupów całodobowo. Sprawdź, gdzie możesz zrobić zakupy 24h/7!

Rząd nieustannie wprowadza nowe obostrzenie prawne mające na celu walkę z koronawirusem. Centra handlowe, ośrodki kultury i edukacji oraz centra rozrywki zmuszone były zawiesić swoją działalność na czas trwania pandemii. Wyjątkiem są sklepy spożywcze, w tym duże supermarkety, oraz apteki. Te placówki pracują, jednak istnieją pewne ograniczenia w ich funkcjonowaniu.

Sklepy w dobie koronawirusa

Funkcjonowanie supermarketów i mniejszych sklepów spożywczych uległo w ostatnich tygodniach znacznej zmianie. Początkowo były to ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie na terenie sklepu i konieczność dezynfekcji rąk. Z czasem wprowadzono godziny dla seniorów, kiedy to tylko osoby 65+ mogą robić zakupy. Potem liczba klientów mogących jednocześnie przebywać na sklepowej hali, zmniejszyła się do trzykrotności pracujących tam kas. 

Najświeższą nowością są zmiany godzin otwarcia dużych sieci supermarketów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rządu i potrzebom konsumenckim, Lidl, Biedronka i Kaufland przedłużyły swoje godziny otwarcia. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Czym są choroby współistniejące? One mogą odpowiadać za obniżoną odporność na koronawirusa
  2. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  3. Naleśniki zrobisz nawet bez mleka i jajek. Lżejsza wersja jest równie pyszna, niebo w gębie

Zakupy możliwe przez całą dobę

W zależności od sieci godziny otwarcia wyglądają nieco inaczej. Wszystkie duże supermarkety zauważyły, że niektóre sklepy powinny być czynne całą dobę. Pozwoli to rozłożyć obłożenie sklepu w czasie i zmniejszyć kolejki do największych marketów. Co za tym idzie, ludzie będą się ze sobą rzadziej mijali, a to pozwoli na łatwiejsze przestrzeganie zasad higieny. 

Nowe godziny pracy Lidla i Kauflandu to 6:00-24:00. Wybrane sklepy są czynne całodobowo.

Biedronka wybrała takie same ramy czasowe, ale dodatkowo w okresie przedświątecznym od 7 do 10 kwietnia, wszystkie sklepy tej sieci będą czynne 24h.

Umożliwi to wszystkim spokojniejsze zrobienie zakupów bez niepotrzebnego zamartwiania się kolejkami. 

Pamiętajmy, że koronowirus cały czas atakuje. Sklepy wyszły naprzeciw potrzebom konsumentów, ale my też nie możemy zapominać o przestrzeganiu zasad higieny i utrzymywaniu odpowiedniej odległości między sobą. Dbajmy wspólnie o nasze zdrowie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

niedziela
Fot. Biedronka, Materiały Prasowe

Sieć Biedronka będzie czynna całodobowo od 7 do 10 kwietnia.

sklepy
Fot. Lidl, materiały prasowe

Lidl przedłużył godziny otwarcia.

sklepy
fot. facebook.com @kaufland.polska

Kaufland ogłosił na Facebooku nowe godziny otwarcia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Aleksandra Kwaśniewska świętuje z mężem ważną datę. Fani zakochali się w uroczym wideo
  4. Jak wyczyścić telefon, by go nie zniszczyć? Sposób na pozbycie się wszystkich zarazków
  5. Najmłodsza ofiara koronawirusa w Europie. Władze informują o śmierci 5-letniego dziecka
  6. Duża cześć kraju z żółtymi alarmami IMGW. Po słonecznej niedzieli nadejdą niebezpieczne zmiany

źródło: radiozet.pl