Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To jednocześnie wydarzenie, które wymaga sporego nakładu pieniężnego ze strony pary młodej, w związku z czym i oczekiwania co do tzw. koperty, są spore. Ile pieniędzy powinno się w niej znaleźć? Kto już powinien zacząć oszczędzać? Odpowiadamy na to pytanie – tegoroczne kwoty powalają z nóg.

Ślub to piękne, choć kosztowne wydarzenie. Zarówno dla najbardziej zaintersowanych – pary młodej, jak i weselnych gości. Ci za każdym razem zadają sobie pytanie, ile włożyć do tradycyjnej koperty? Ułatwiamy sprawę.

Kosztowny ślub

Stawki w kopercie dla nowożeńców są zmienne i ruchome. Wszystko zależy od panującej sytuacji gospodarczej, okoliczności i oczywiście stopnia pokrewieństwa. Jeszcze trzy lata do tyłu wystarczająca była kwota 300 zł od pary. Jak jest teraz?

Z informacji podanej w Gazecie Pomorskiej, wynika, że panując w Polsce pandemia koronawirusa, nie będzie miała wpływu na stawki w kopercie. Pojawia się więc pytanie, na jakie stawki mogą liczyć nowożeńcy i mają być przygotowani goście weselni?

  1. Komisja Europejska ostrzega. Alert dotyczy rzeczy przeznaczonych dla dzieci
  2. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  3. Maffashion zadała Andrzejowi Dudzie fundamentalne pytanie. Podobne słowa nie przyszłyby nam do głowy

Niektórzy dostaną po kieszeni

Stopień pokrewieństwa zobowiązuje. Dlatego ślub może być najbardziej kosztowny dla rodziców chrzestnych. Ci, zgodnie z oczekiwaniami, będą musieli włożyć do koperty ok. 1000 zł. Nieco mniej, bo 800 – 700 zł – rodzeństwo i świadkowie pary młodej. 

Pozostali członkowie rodziny powinni być przygotowani na kwotę ok. 500 zł. Z kolei znajomi czy sąsiedzi do koperty powinni włożyć ok. 300 zł. Chyba należy zacząć oszczędzać, bo przypominamy, że sezon weselny właśnie się rozpoczął i trwa w najlepsze. Jak bardzo go odczujesz w tym roku?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ślub
fot.pixabay.com/ StockSnap

Tegoroczni goście weselni muszą być przygotowani na spore kwoty.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
  2. Katastrofa kolejowa, są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Tragedia u naszych sąsiadów
  3. Madonna pokazała się w samych majtkach. Jednak to nie jej ciało najbardziej przyciąga uwagę, a twarz
  4. Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka. Cała Polska pogrążona w żałobie
  5. TVP jednak zmienia zdanie? Powróci uwielbiany program, który miał zniknąć
  6. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb

Źródło: Gazeta Pomorska, fakt.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.