SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa trafi dziś do każdego Polaka. W jego treści można znaleźć niezbędne informacje o regionach objętych konkretnymi strefami. Rząd nalega na przestrzeganie panujących obostrzeń, które mają na celu walkę z epidemią koronawirusa. Dodatkowo w treści wiadomości można znaleźć odnośnik do oficjalnej strony internetowej rządu.

Posiadacze telefonów komórkowych otrzymają dzisiaj wiadomość, w której zostaną ostrzeżeni o strefach, w których obecnie się znajdują. Rząd robi wszystko, by Polacy stosowali się do obowiązujących restrykcji.

Koronawirus w Polsce. Polacy otrzymają alerty od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Już dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz kolejny wyśle drogą SMS niezbędne informacje, w których Polacy zostaną ostrzeżeni przed panującą pandemią koronawirusa. W treści komunikatu będzie można znaleźć zawiadomienie, że od 17 października w życie wejdą nowe zasady bezpieczeństwa oraz odnośnik do oficjalnego serwisu internetowego Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl. Można w nim znaleźć pozostałe zasady przestrzegania bezpieczeństwa.

Dodatkowo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ma przypomnieć obywatelom o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. Każdy z Polaków powinien dostać informację dotyczącą strefy, w której obecnie się znajduje. Warto przypomnieć, że od jutra w strefie czerwonej znajdzie się m.in. Warszawa.

  1. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne
  2. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Koronawirus w Polsce. Policja podejmuje walkę z nieprzestrzegającymi obostrzeń

Instytucje, których zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo obywateli, nie tylko proszą o przestrzeganie restrykcji, ale także starają się przeprowadzać kontrole, by wyłapywać ludzi, którzy sobie z nich nic nie robią. Już od jutra w strefie czerwonej znajdą się aż 152 powiaty, zatem obostrzenia zostaną poddane jeszcze większemu rygorowi, by ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia koronawirusem.

Polacy, którzy posiadają maseczki ochronne na twarzach, bardzo często zapominają o jednej ważnej rzeczy. Otóż maseczka ma chronić nie tylko usta, ale i nos. Funkcjonariusze policji od dziś będą kontrolować ludzi, którzy nie przestrzegają tego obowiązku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

sms
fot. lelum.pl

RCB wydało pilny komunikat. Każdy Polak otrzyma SMS z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  2. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. Stało się, Polacy już mogą brać urlopy na opiekę nad psem. Wspaniała wiadomość dla miłośników zwierząt

Poprzedni artykułMasz samochód? W czwartek radni zadecydowali, ogromna zmiana dla kierowców
Następny artykułZafunduj sobie odrobinę przyjemności w atrakcyjnej cenie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl