Jerzy Połomski, który największą popularność zyskał w latach 60. i 70. niedawno zmierzył się z ogromną tragedią. Muzyk pożegnał siostrę szczodrym gestem. Pani Jadwiga spoczęła w wykupionym przez niego grobie.

Muzyk wylansował swoje nazwisko takimi przebojami jak m.in.: „Bo z dziewczynami”, „Cała sala śpiewa z nami”, czy „Co mówi wiatr”. Muzyczne występy przynosiły mu liczne sukcesy, ale w życiu prywatnym niestety nie udało się założyć artyście rodziny. Jerzy Połomski postanowił zabezpieczyć miejsce spoczynku dla siebie i siostry.

Jerzy Połomski pochował siostrę w rodzinnym grobowcu

O śmierci bliskiej osoby muzyka powiadomił „Super Express” i przekazał szczegóły na temat pochówku kobiety. Jadwiga Pająk odeszła 1 sierpnia i, zgodnie z życzeniem brata, została pochowana w rodzinnym grobowcu.

Według relacji informatorów więzi między rodzeństwem w ostatnich latach osłabły, jednak Jerzy Połomski zawsze chciał, by na ostatniej ścieżce spoczęli we wspólnym miejscu.

Jerzy, kupując miejsce, zaznaczył w umowie, że w swoim grobie chce spocząć z siostrą. Powiedział, że gdyby Jadwiga umarła po nim, to ma być z nim pochowana — wyznała przyjaciółka artysty.

Pani Jadwiga, podobnie jak Jerzy Połomski, nie założyła rodziny. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli jej najbliżsi przyjaciele. Brat zawsze dbał o dobro siostry, dlatego zapewnił jej miejsce spoczynku zaraz obok siebie.

Jerzy Połomski dawno wybrał miejsce pochówku

Stan zdrowia muzyka od pewnego czasu ciągle się pogarszał, co mogło sprawić, że postanowił od zadbać o przyszłość swoją i bliskich. Artysta wykupił miejsce w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie. Nie była to wcale błaha kwota, ponieważ za możliwość prawie stuletniego użytkowania pochówku miał zapłacić ponad 50 tysięcy złotych.

Kwestia pieniędzy nie była jednak najważniejsza. Jerzy Połomski chciał mieć pewność, że gdy nadejdzie czas on i jego bliski będą mogli zostać pochowani we wspólnym grobowcu.

W tych smutnych chwilach składamy szczere kondolencje muzykowi i przyjaciołom, którzy pożegnali panią Jadwigę. Zadbanie o godny pochówek dla siostry jest wielkim gestem ze strony artysty.

Jerzy Połomski
fot.Kinga Szafruga, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons
Jerzy Połomski
fot.Kinga Szafruga, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jerzy Połomski jest w coraz gorszym stanie. Artysta nie potrafi się pogodzić z losem
  2. Ivan Komarenko uciekł z Warszawy w głąb Polski. Jego domem jest teraz „mały okręcik”
  3. Wygrywał nutki w „Jaka to melodia”, potem nagle zniknął. Co się z nim dzieje? Muzyk współpracuje z Wiśniewskim


Źródło: Wp.pl