Suczka mieszkająca na jednej z brytyjskich wysp ustanowiła nowy rekord Guinnessa. Zwierzątko miało z początku urodzić 6 szczeniąt. Okazało się, że było ich o wiele więcej!

Właścicielką pieska jest Joanne Hine. Kiedy kobieta poszła ze swoim pupilem na badania, weterynarz oznajmił, że suczka urodzi kilka szczeniąt. Nikt nie spodziewał się, że będzie ich aż 21.

Suczka pobiła rekord Guinnessa

Dotychczasowy rekord Guinessa w dziedzinie psiego miotu został ustanowiony w 2004 roku. W ostatnim czasie szanse na pobicie go ma dog niemiecki, Mary Jane. Co prawda wydała ona na świat mniej szczeniąt, ale uczyniła to w sposób naturalny. Do sytuacji doszło na wyspie Man należącej do archipelagu Wysp Brytyjskich. 

Szczenięta są krzyżówką doga niemieckiego z buldogiem amerykańskim. Z początku weterynarz stwierdził, że maluchów będzie 6, a w najlepszym wypadku 8. Jak się okazało, liczba sięgnęła 21. Właścicielka nie ukrywa, że jest bardzo dumna ze swojej suczki. 

Co dzieje się ze szczeniętami?

Mimo bardzo dobrej opieki nad zwierzątkiem podczas porodu, 6 szczeniaczków urodziło się martwych. Ofiarą stał się, także jeszcze jeden, bardzo słaby maluch, który zmarł kilka godzin po przyjściu na świat. Reszta piesków jest zdrowa i trafi do nowych domów. Właścicielka zdecydowała, że nazwie pupile nazwami batoników.

Jak się możemy domyślić opieka nad szczeniaczkami nie należy do najłatwiejszych. Największym problemem okazało się ich karmienie. Suczka ma jedynie 9 sutków, a to oznacza, że nie może wykarmić wszystkich swoich dzieci. Właścicielka wraz ze swoją rodziną karmi więc czworonogi za pomocą butelek. 

Nie wiadomo czy Mary Jane pobije rekord Guinnessa. Co prawda, urodziła znacznie mniej szczeniąt niż suczka z Cambridshire, która wydała na świat o 3 sztuki więcej, jednak zrobiła to w sposób naturalny, a ten fakt jest o wiele lepiej punktowany, niż cesarskie cięcie. Jak wspomina właścicielka, o kolejnych ciążach Mary Jane nie ma mowy. Już niedługo suczka przejdzie kastrację, więc nie poprawi swojego rewelacyjnego wyniku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

suczka
Fot.metro.co.uk

Suczka urodziła aż 21 szczeniąt!

suczka
Fot.metro.co.uk

Jego właścicielka podziwia pupila i jest z niego bardzo dumna.

suczka
Fot.metro.co.uk

Malutkie pieski przyszły na świat w sposób naturalny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ukryta kamera nagrała, co weterynarz robi kotu, gdy nikt nie patrzy
  2. Golden retriever trafił do weterynarza w strasznym stanie. Wycięto mu przerażający „uśmiech” na pyszczku
  3. Bobas usiadł na odpoczywającym kocie. Zwierzak zareagował w jedyny możliwy sposób
  4. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

źródło: metro.co.uk

  

Poprzedni artykułJennifer Lopez planuje urodzić dziecko po 50-tce. „Mówi ludziom, że ma biologicznie 31 lat”
Następny artykułTata zasnął z synkiem w ramionach. Po 2 godzinach dokonał strasznego odkrycia
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.