Szczeniak tak długo prosił o wpuszczenie go na kanapę, że aż stracił cierpliwość. Trzeba przyznać, że jest wyjątkowo uparty. Jego reakcja rozbawiła miliony osób na całym świecie. To po prostu trzeba zobaczyć. 

Buldogi francuskie to radosne uparciuchy o wielkim sercu. Tak stało się również w tej sytuacji. Szczeniak nie bał się prosić o to, czego pragnął, jednak właściciel został nieugięty. Kiedy pies nie został wpuszczony na kanapę, puściły mu nerwy.

Uparty szczeniak chciał wejść na kanapę

Ten filmik rozczuli każdego, kto uwielbia charakterne psiaki, które dążą do wyznaczonego celu. Szczeniak ten najwidoczniej chciał nie tylko spędzić miło czas ze swoim właścicielem, ale także odpocząć na wygodnej kanapie. Bardzo długo prosił swojego Pana, aby dał mu usiąść obok niego. Gdy ten nie reagował na prośby, pies w końcu wpadł w szał. 

W 53 sekundzie nagrania widzimy, jak buldogowi najwyraźniej puściły nerwy. Widać, że szczeniak próbował być groźny, ale myślimy, że w rzeczywistości tylko rozbawił swojego właściciela. Zobaczcie sami!

ZOBACZ WIDEO PONIŻEJ

Jak wychować szczeniaka? 

Dobre wychowanie naszego młodego pupila wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Najważniejsze jest to, aby pies miał ogromne zaufanie do swojego właściciela. Czasami ten szczegół wystarcza, aby szczeniak zaczął wykonywać jego polecenia. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Oczywiście nie należy stosować na zwierzęciu żadnej przemocy fizycznej. Bicie psa lub sprawianie mu jakiegokolwiek bólu nigdy nie powinno mieć miejsca. Takie zachowania mogą tylko pogorszyć sytuację i sprawić, że pies będzie wystraszony, a nawet agresywny. Najlepszym rozwiązaniem jest chwalenie psa i nagradzanie, na przykład smakołykami. 

szczeniak
pixabay.com,
Free-Photos

W wychowaniu pupila pomogą dwie ważne zasady, których bezwarunkowo trzeba się trzymać. Po pierwsze pamiętajmy, że pies zrobi zawsze wszystko, co mu się bardziej opłaca. Ważne jest więc, by często chwalić czworonoga za dobre zachowania. Po drugie, szczeniak zrobi tylko to, na co będziemy mu pozwalać. Pamiętajmy zatem, że przy wychowaniu psa należy być bardzo konsekwentnym w swoich decyzjach. 

Wspierajcie swoje zwierzęta jak tylko się da, szczególnie w tych trudnych dla nich sytuacjach. W ten sposób wzmocnicie nie tylko ich pewność siebie, ale również odwagę i ciekawość świata.  

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

szczeniak
pixabay.com, vlaaitje

Buldogi francuskie to niebywale uparte pieski.

szczeniak
pixabay.com, Free-Photos

Aby wychować szczeniaka, potrzeba naprawdę wiele cierpliwości!

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Symbol ludzkiej podłości. Do sieci trafiło zdjęcie podpalonego słoniątka
  3. Kamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyć
  4. Czy kot płacze? Co oznaczają łzy w oczach kota
  5. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych

źródło: lolmania.eu

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.