Szczeniaki uwięzione w automacie do gry, sprzedawane za grosze — taką rzeczywistość pokazuje wideo z jednego z chińskich miast, które wypłynęło ostatnio w Internecie i spowodowało natychmiastową reakcję obrońców praw zwierząt. Nagranie jest naprawdę przerażające. Jak można tak traktować zwierzęta?

Trudno wyobrazić sobie stworzenia bardziej bezbronne i wzbudzające w nas chęć zaopiekowania się nimi niż te malutkie szczeniaki. Jednak nie każdy ma takie odczucia. Są osoby, których los tych niewinnych zwierząt zupełnie nie interesuje. Takie właśnie osoby musiały wpaść na pomysł stworzenia tej okrutnej maszyny, z której można, jak zabawkę, wyciągnąć żywego pieska.

Automat, a w nim żywe szczeniaki

Aktywiści walczący o prawa zwierząt na całym świecie zwracają się do chińskiego rządu z żądaniem wyjaśnienia tej sprawy. Chodzi o nagranie, na którym widzimy, jak osoby w jednym z chińskich miast używają automatu, z którego za pomocą szczypiec zazwyczaj wyciąga się pluszaki. Jednak w tym przypadku, to nie były zwykłe zabawki, a żywe szczeniaki. 

W tej sprawie dailymail.co.uk skontaktowało się ze specjalistą od tego typu automatów. W jego opinii, o ile nagranie jest prawdziwe, nie jest to rzeczywista, publicznie dostępna gra. Jego zdaniem, to część jakiejś kampanii reklamowej, ponieważ nikomu nie opłacałoby się tak tanio sprzedawać tych piesków. 

To już kolejny tego typu skandal

Niestety, to nie pierwszy taki przypadek, o jakim usłyszeliśmy. W 2017 roku Chiny zwróciły na siebie uwagę obrońców praw zwierząt, kiedy w takim samym automacie znalazły się koty, również w ramach kampanii reklamowej. W prawdziwym życiu, w tym kraju istnieją automaty, w których można wybrać żywego żółwia, kraba czy homara. 

Niestety, w Chinach nie istnieją żadne odpowiednie prawa zapewniające ochronę zwierzętom, które umożliwiałyby przeciwdziałanie takim sytuacjom. 

ZOBACZ TEŻ:

źródła: dailymail.co.uk

Poprzedni artykułGrażyna Szapołowska od zawsze zachwycała. Dziś także zniewala urodą, ciężko uwierzyć w jej wiek
Następny artykułAlżbeta Lenska znowu trafiła do szpitala. Aktorka przeszła kolejną operację
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego