Zmarł odtwórca jednej z ról w jednym z najbardziej znanych – tak w Polsce i na świecie – seriali. Znany z „Bonanzy” Don Collier odszedł na kilka tygodni przed 93. urodzinami. Aktora żegnają w mediach społecznościowych tysiące fanów.

Nie żyje Don Collier

Artysta odszedł w poniedziałek, 13 września w swoim domu w Harrodsburgu, w amerykańskim stanie Kentucky. O jego śmierci poinformowała media reżyserka, a prywatnie przyjaciółka Dona – Susan McCray.

Aktor zasłynął przede wszystkim rolami w westernach – wykreował postaci w tak kultowych produkcjach jak „El Dorado”, „Wóz pancerny” czy „Niezwyciężeni. Rozpoznawalność przyniosły mu szczególnie produkcje, w których grał u boku legendarnego Johna Wayne’a.

W swojej kilkudziesięcioletniej karierze pojawił się także w hitach takich jak „Tombstone” oraz „Znikający punkt”. Widzom amerykańskiej telewizji znany był również z kultowej roli Gum Fightera w reklamie Hubby Bubby.

Collier osierocił czwórkę dzieci – Pamelę, Diane, Stevena i Mike’a, jedenaścioro wnucząt, dziewiętnaścioro prawnucząt oraz dwoje pra-prawnucząt.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Źródlo: Hollywood Reporter

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni
     

Redaktor