Wojciech Bojanowski, reporter znany ze stacji TVN, został wyróżniony prestiżową nagrodą dziennikarską Grand Press 2020. Podczas realizacji materiału „Niech toną” w rodzinie redaktora wydarzyła się ogromna tragedia. Kulisami podzielił się sam Bojanowski podczas odbierania statuetki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym są nagrody Grand Press
  • Kim jest Wojciech Bojanowski i za co został nagrodzony
  • Jaka rodzinna tragedia spotkała reportera TVN

Nagrody Grand Press 2020 rozdano 8 grudnia. Podczas uroczystej gali miesięcznika „Press” wyróżniono dziennikarzy, którzy stworzyli przełomowe materiały dziennikarskie.

Wojciech Bojanowski z TVN laureatem Grand Press 2020

Prestiżowe nagrody dziennikarskie przyznawane są już od 1997 r. Otrzymują je najlepsi polscy dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi. Tytuły przyznawane są w kilku kategoriach, w tym za reportaż telewizyjny.

Właśnie w tej kategorii kapituła wyróżniła Wojciecha Bojanowskiego z TVN. W 2020 r. bezkonkurencyjny okazał się reportaż „Niech toną”, który reporter realizował przez kilka tygodni.

Bojanowski towarzyszył załodze statku Sea-Watch 3, która ratowała imigrantów. Dziennikarz pokazał obraz ludzi, którzy są w stanie zaryzykować życie, by uciec z miejsc objętych wojną. Reportaż został też nagrodzony na festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2020.

Dziennikarz TVN o rodzinnej tragedii

Z powodu pandemii koronawirusa wręczanie polskich nagród odbywała się częściowo online. Kiedy ogłoszono zwycięzcę w kategorii reportaż telewizyjny, Wojciech Bojanowski połączył się z prowadzącymi, aby przemówić.

Reporter nie krył wzruszenia, a przy okazji podzielił się zakulisową informacją. Okazuje się, że kiedy dziennikarz pracował nad reportażem „Niech toną”, jego żona straciła ciążę.

Moja żona była brzemienna. Ja pracuję, a u mnie w domu się rozgrywa dramat, moje dziecko urodzi się chore albo się w ogóle nie urodzi. Ja się przez taki komunikator dowiedziałem o tym – powiedział.

Wojciech Bojanowski był pełen obaw. Niestety, stało się najgorsze. Dziecko Bojanowskiego i jego żony zmarło. Kiedy reporter mówił o tym na wizji, nie krył łez wzruszenia.

Na koniec laureat Grand Press 2020 przyznał, że kiedy montował nagrodzony reportaż, zmagał się z depresją.

Zobacz zdjęcie:

TVN
fot. East News/Jan Bielecki

Dziennikarz TVN przeżył ogromną stratę.

Zobacz także w naszych serwisach:

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com