TVP. Portal wirtualnemedia.pl ujawnił zarobki pracowników publicznej stacji. Mało kto może uwierzyć, jednak liczby mówią same za siebie. To dla niektórych naszych rodaków naprawdę ogromne kwoty, szczególnie w tych trudnych dla wszystkich czasach. Podano konkretne dane. Jak się okazuje, pensje i nagrody w Telewizji Polskiej wielu mogą zaskoczyć. Podano, co było głównym źródłem przychodu stacji.

Portal wirtualnemedia.pl postanowił napisać o zarobkach pracowników publicznej stacji telewizyjnej. Jak się okazuje, w ubiegłym roku koszty wynagrodzeń w TVP wzrosły o 10 procent, a pracownikom ma zostać wypłacone do podziału 17,8 mln zł brutto.

Ile zarabiają pracownicy TVP?

Wspomniana wyżej strona podała, że średnie wynagrodzenie pracownika TVP w ubiegłym roku wynosiło 9 572 zł, co wobec 8 874 zł rok wcześniej oznacza wzrost o 7,9 procent. Podano również informacje, dotyczące nagród w Telewizji Polskiej.

— Jeśli podzielić kwotę nagród netto na liczbę 2 825 etatowych pracowników TVP na koniec ub.r., każdy powinien otrzymać ok. 527 zł — przekazuje portal.

— Przyrost średniej płacy w 2019 roku wynika przede wszystkim ze zwiększenia nakładów finansowych na produkcję (wzrost honorariów i premii zadaniowej), co wynika bezpośrednio ze wzbogacenia oferty programowej Telewizji Polskiej S.A. oraz przekierowania produkcji na zasoby własne Spółki — uzasadniono w sprawozdaniu TVP, jak cytuje dalej portal.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski aktor, widzieliśmy go w ”Klanie” i ”13 Posterunku”
  2. Spektakularna porażka TVP, wszystko trafiło do sieci. Jacek Kurski nie będzie zadowolony
  3. Wszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd

Zarobki w TVP

Telewizja Polska na wszystkie wynagrodzenia dla swoich pracowników przeznaczyła w 2019 roku 513,27 mln zł, o 10,4 procent więcej niż rok wcześniej. Warto również dodać, że wynika to z tego, że media publiczne zdecydowały się zatrudnić większą liczbę osób. Wiadomo, co stanowiło największą część zeszłorocznego przychodu TVP.

— 57 proc. stanowiły środki abonamentowe wynoszące 1,459 mld zł, z czego 331,4 mln zł to opłaty abonamentowe, a 1,127 mld zł – rekompensata z budżetu państwa przyznana wiosną ub.r — informują Wirtualnemedia.pl.

Strona podaje, że liczba etatowych pracowników Telewizji Polskiej zwiększyła się o 95 do 2 825. W firmie zatrudniono 287 nowych osób, a z telewizją publiczną pożegnano się z 229. Przez cały ubiegły rok prezesem był Jacek Kurski, który w marcu tego roku został odwołany, żeby w sierpniu znowu zająć to stanowisko.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

tvp
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 19.05.2020. Siedziba Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza.

Ujawniono, ile zarabiają pracownicy Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie długo nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek
  2. Okropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minuta
  3. Pamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
  4. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka
  5. Pilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
  6. Gratulacje spływają z całej Polski. Gessler przekazała najradośniejszą nowinę, tyle czekała, „jestem oszołomiona”

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Poprzedni artykułTragedia, nie żyje dziennikarz TVP i Polskiego Radia. Polskę obiegła zatrważająca wiadomość
Następny artykułPamiętacie „Hugo”? Udało wam się kiedyś dodzwonić do słynnego programu?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl