Uczniowie muszą przygotować się na ogromne zmiany w roku szkolnym 2020/2021. 16 lipca 2020 roku w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej. Od pierwszego września do szkół wejdzie nowy przedmiot.

Choć wakacje trwają w najlepsze, uczniowie liceów ogólnokształcących oraz techników już muszą przygotować się na spore zmiany. Jak się okazuje, do podstawy programowej został wprowadzony nowy przedmiot, jakim jest język łaciński i kultura antyczna. Pierwszoklasiści będą uczęszczać na niego jedną godzinę w tygodniu. 

Uczniowie muszą przygotować się na zmiany

Jak wyjaśnia gloswielkopolski.pl, to dyrektorzy będą decydowali o tym, który przedmiot spośród plastyki, muzyki, filozofii i łaciny będzie realizowany w szkole.

– Celem zajęć jest pokazanie uczniom oddziaływania języka łacińskiego oraz kultury grecko-rzymskiego antyku na języki i kulturę europejską wieków późniejszych. Podstawa programowa ma przede wszystkim dać nauczycielom szansę wykształcenia wśród uczniów przekonania z jednej strony o doniosłości, z drugiej – o atrakcyjności tych humanistycznych zagadnień – mówi Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN, podaje gloswielkopolski.pl. 

  1. Andrzej Strzelecki miał pasję, o której nieliczni mają pojęcie. Była wyjątkowa, poświęcił jej naprawdę wiele
  2. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sąd
  3. Barbara Brylska dziś. Niesamowite, jak zmieniła się gwiazda polskiego kina

Nowy przedmiot w szkole

Nowy przedmiot w szkole, jakim jest język łaciński i kultura antyczna w zakresie podstawowym ma zaznajomić uczniów z wybranymi autorami od starożytności do czasów nowożytnych czy ważnymi zjawiskami z zakresu antycznej historii, filozofii, prawa, mitologii, religii, literatury, sztuki i architektury oraz tradycji antyku w kulturze europejskiej i polskiej, a także pojęciami i terminami.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

uczniowie
Fot. Fragment Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Infor.pl,

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hitowe odkrycie, kotlety schabowe z niebywałą niespodzianką. Lepszych nie jadłeś
  2. Poniedziałek i wtorek będą bardzo niebezpieczne. Bądźcie ostrożni na urlopach
  3. Wstrząsające, jak wygląda Kamil Durczok. Na najnowszych zdjęciach nie przypomina siebie, niedawno opuścił szpital
  4. Podejrzewała męża o zdradę. Pewnego dnia weszła do sypialni i spojrzała na lustro, od razu zalała się łzami
  5. Pamiętacie piękną Esmeraldę? Niestety, smutny los dotknął odtwórczynię głównej roli
  6. W sieci pojawiło się niebywałe zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy znają tę parę, wiecie kto to?

źródło: gloswielkopolski.pl

 

 

Poprzedni artykułJaki zmywacz do paznokci wybrać? Który jest najlepszy?
Następny artykułŚpiewał słynne ”Kaczuszki”, niestety nie żyje. Media obiegła bardzo smutna wiadomość
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.