Dziś w nocy Edyta Górniak opublikowała na swoim InstaStories nagranie, podczas którego słucha pieśni pt. „Czerwone maki pod Monte Cassino”, którą sama wczoraj wykonała podczas koncertu Telewizji Polskiej. Bardzo wzruszona i zamyślona piosenkarka wystosowała przekaz do swoich obserwatorów, twierdząc, że „jeżeli ta historia jest prawdziwa, to znaczy, że się niewiele nauczyliśmy”.

Zalana łzami finalistka Eurowizji z 1994 roku twierdzi, że „historia zatacza koło”, a my nie wyciągnęliśmy z niej wniosków. O co mogło jej chodzić?

Zalana łzami Edyta Górniak przemówiła do swoich fanów

Muzyka najlepiej wpływa na nastrój człowieka, a opublikowane przez Edytę Górniak stories doskonale to odwzorowuje. Wsłuchana we wcześniej przytoczoną pieśń piosenkarka została skłoniona do refleksji, które następnie wyciągnęła na światło dzienne. 

Sama nie powiedziała bezpośrednio, o co jej chodzi, jednak zważywszy na fakt, że pieśń opowiada o kwiatach, które wyrastały na polu bitwy, można przypuszczać, że Górniak nawiązuje tutaj do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i nie tylko. Mówi m.in. o „człowieku przeciwko człowiekowi„, czy „łatwej prowokacji człowieka, wyciągającego nóż„.

Odnosi się również do przeszłości, twierdząc, że „na próżno zginęli nasi dziadkowie”. Na koniec przekazała obserwatorom swoje przemyślenia na temat przyszłości. 

Kolejnej szansy nie będzie, to wam obiecuję, jak się teraz nie ogarniemy i nie naprawimy całej historii świata, to nie będzie już żadnej szansy. Rozumiecie to? To jest koniec. Tu i teraz. Trzeba być człowiekiem, Bożym człowiekiem i zachować się, jak człowiek – prawi zalana łzami piosenkarka.

Na koniec dodała refleksję „nie uzdrowimy niczego, stając się tym samym, czym jest wróg„. Jak myślicie, o co mogło dokładnie chodzić słynnej piosenkarce?

Zobacz zdjęcia:

Edyta Górniak
fot. instagram.com/edytagorniak
Edyta Górniak
fot. instagram.com/edytagorniak

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl