Dzisiaj od rana napływają z całej Polski radosne życzenia dla pierwszej damy. Żona prezydenta, Agata Duda, obchodzi swoje 50. urodziny.

Przez zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 roku, jego żona otrzymała tytuł pierwszej damy, a media z zainteresowaniem przyjrzały się jej osobie.

Agata Duda może pochwalić się niezwykłymi dokonaniami, za które wielokrotnie otrzymała wyróżnienie oraz wybitną drogą edukacji. Dziś żona prezydenta Polski świętuje swoje 50. urodziny.

Agata Duda ma dziś urodziny

Urodzona 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie wychowała się pod czujnym okiem rodziców zajmujących się pięknem polskiego języka. Jej mama pracowała jako polonistka, natomiast tata tworzył teksty skierowane do najmłodszych czytelników.

Pierwsza dama obrała dla siebie kierunek germanistyczny i została absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie rozwijała swoją pasję do języka niemieckiego. Po zakończeniu edukacji początkowo pracowała w prywatnej firmie, a następnie została nauczycielką w jednym z krakowskich liceów.

Jako pierwsza dama, Agata Duda, wielokrotnie zachwycała obywateli podczas wystąpień publicznych. W prosty sposób rozmawiała o ważnych wartościach rodzinnych oraz edukacji najmłodszych członków naszego społeczeństwa.

Podczas kadencji swojego męża miała okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami rządu całego świata, w tym z byłą amerykańską parą prezydencką, Donaldem i Melanią Trump.

Agata Duda
Agata Duda i Melania Trump (The White House from Washington, DC, Public domain, via Wikimedia Commons)

Pierwsza dama udowodniła, że świetnie radzi sobie z wystąpieniami publicznymi, poprawnie reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej. Z okazji 50. urodzin polscy obywatele życzą jej kolejnych sukcesów zawodowych oraz osobistych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Co się stało Kurskiemu? Niepokojący widok podczas Gali Wiktorów, boli na sam widok