Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Śmierć aktora wstrząsnęła wszystkimi, szczególnie zaś fanami serialu M jak miłość, w którym aktor przez 17 lat wcielał się w rolę głowy rodziny Mostowiaków. W sieci pojawiły się zdjęcia grobu aktora, ten widok wzrusza i rozbija serce na milion kawałków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda grób Witolda Pyrkosza
  • Gdzie leży ukochany aktor Polaków
  • Jak wyglądała ceremonia pogrzebowa Witolda Pyrkosza

Dziennikarze Super Expressu dotarli do Góry Kalwarii, na cmentarz położony przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie znajduje się grób Witolda Pyrkosza. Miejsce pochówku jest pełne zniczy i kwiatów. 

Widok grobu Witolda Pyrkosza

Zdjęcia, jakie opublikowali dziennikarze SE, wzruszają. Grób aktora jest pełen zniczy i kwiatów, widać, że miejsce pochówku artysty wciąż odwiedza wiele osób. 

Podczas ceremonii pogrzebowa w kościele zebrały się tłumy ludzi. Aktora oprócz najbliższych przyszli pożegnać liczni współpracownicy i fani, którzy uwielbiali artystę. Podczas mszy Kacper Kuszewski przyznał nawet:

ozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

To rzadko się zdarza, żeby jeden aktor zyskał sobie tak bezsprzeczną sympatię tylu widzów.

W istocie, niewielu polskich aktorów cieszyło się bezsprzeczną sympatią widzów, przez wszystkie lata swojej kariery. Przecież, zanim Witold Pyrkosz pojawił się w M jak miłość, grał w wielu kultowych serialach, nikt nie wyobraża sobie kogokolwiek innego w roli Pyzdry w Janosiku czy Franka Wichury z Czterech Pancernych.

Witold Pyrkosz we wspomnieniach bliskich

Bliscy Witolda Pyrkosza pożegnali aktora pięknymi słowami. 

– Drogi tato, byłeś wspaniałym mężem przez ponad 53 lata, ale nade wszystko po prostu świetnym tatą. Dawałeś to, co najważniejsze, czyli prawdziwą obecność. Daleko ci było do gwiazdorstwa. Ponad wszystko byłeś po prostu wspaniałym człowiekiem – mówił podczas pogrzebu syn aktora.

Artystę wielokrotnie wspominają jego współpracownicy. Rozstanie z serialowym mężem bardzo przeżyła Teresa Lipowska, która opowiedziała mediom, że było to jedno z jej najtrudniejszych pożegnań. 

Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat. Dostał udaru, który był wynikiem powikłań po zapaleniu płuc. Miał także problemy z sercem i krążeniem. W pamięci Polaków został zapamiętany jako niezwykły aktor. Mogliśmy oglądać go w kultowych produkcjach takich jak: Va bank, Janosik, Czterej pancerni i pies, Kariera Nikodema Dyzmy. Pyrkosz grał także w teatrach we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie czy Kielcach i Nowej Hucie.

Zobacz zdjęcia:

witold pyrkosz
fot.se.pl, Tak dziś wygląda grób Witolda Pyrkosza. Robi ogromne wrażenie, 3.11.2020

Wzruszające zdjęcia grobu aktora, pojawiły się w sieci.

Witold Pyrkosz
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Odejście aktora wstrząsnęło wszystkimi.

witold pyrkosz
fot. kadr z serialu Janosik

Witold Pyrkosz wcielił się w wiele kultowych ról. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

 

Poprzedni artykułCzy emerytura powinna być zwolniona z podatku? Byłaby to ogromna pomoc dla polskich emerytów
Następny artykułAwokado na 5 sposobów. Twoje śniadania zamienią się w prawdziwą ucztę, mamy boskie przepisy
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl