Wnuczka kucharki? Na podstawie historii z brytyjskiego dworu królewskiego mogłoby powstać mnóstwo filmów, a jednym z ciekawszych byłby ten o korzeniach samej Elżbiety II. W żyłach królowej nie płynie bowiem tylko błękitna krew. Skandal sprzed lat sprawił, że monarchini ma zaskakujące pochodzenie.

Okazuje się, że Elżbieta II to… wnuczka francuskiej kucharki. Matka królowej przyszła na świat z nieprawego łoża, czego nie dało się ukryć. Poród związany jest jednak z bardzo smutną historią, których zresztą w tej rodzinie nie brakuje.

Królowa Elżbieta II to wnuczka kucharki

Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, ale Elżbieta II naprawdę jest wnuczką francuskiej kucharki. Nie jest to tajemnicą, a Brytyjczycy doskonale znają historię, która poruszyła królewską rodzinę. Wszystko zaczęło się, kiedy babcia obecnej królowej straciła 11-letnią córkę.

Pomimo bycia matką ośmiorga dzieci Cecilia Cavendish-Bentinck nie mogła pogodzić się ze śmiercią córki i zapragnęła urodzić kolejnego potomka. Z powodów zdrowotnych nie mogła jednak zajść w ciążę. Wtedy, za jej zgodą, mąż odbył stosunek z zaprzyjaźnioną kucharką.

Elżbieta II: matka

Dziewięć miesięcy później na świat przyszła dziewczynka, Elżbieta Bowes-Lyon, babka Elżbiety II. Oficjalnie jej rodzicami zostali Cecilia Cavendish-Bentinck i jej mąż Claude Bowes-Lyon. W rzeczywistości biologiczną matką była kucharka francuskiego pochodzenia – Marguerite Rodiere.

Pełne dane dziewczynki brzmiały: Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon. Trzecie imię najprawdopodobniej pochodzi właśnie od imienia kobiety, która zgodziła się ją urodzić. Wiele lat później została królową Wielkiej Brytanii i cesarzową Indii, oficjalnie znaną jako Elżbieta, królowa matka. W 1926 roku urodziła córkę, dzisiejszą głowę państwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

WNUCZKA
pl.wikipedia.org

Elżbieta Bowes-Lyon, matka Elżbiety II, była biologiczną córką kucharki.

WNUCZKA
instagram.com/theroyalfamily

Królowa jest wnuczką Marguerity Rodiere, która zgodziła się urodzić dziecko przełożonych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów.
    „Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie
    przejął”W telewizji pokochały go miliony, nie żyje kultowy aktor. Pokonał go nowotwór
  2. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  3. Anna Mucha ma rude włosy! Aktorka postanowiła na płomienny kolor i wygląda fantastycznie
  4. Babcia? Nie, to bardzo młoda kobieta. Wszystko przez jedną rzecz, którą robi
  5. „Szwagierka ma czwórkę dzieci i żyje z 500 +. Siedzi na kanapie, wydaje pieniądze i nawet nie dba o dom”
  6. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
Poprzedni artykułCierpiała na migreny. Dopiero rezonans ujawnił przyczynę problemu, kobieta nie mogła uwierzyć
Następny artykułBłędy w makijażu, które najczęściej popełniają kobiety. Ile z nich robisz?
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.