Wojsko podjęło natychmiastowe i konkretne działania. Prawdopodobnie zlecono im zabezpieczenie wejścia przed protestującymi. Na ulicach zrobiło się ogromne zamieszanie, a wszędzie słychać przeraźliwe krzyki i płacz. Ludzie wyszli na ulice, a wraz z nimi policja, wojsko oraz narodowcy. Sytuacja jest poważna. Funkcjonariusze użyli granatów hukowych. Zatrzymano kilkanaście osób.

Wojsko wyszło na ulicę i pomaga policji w kontroli trwających strajków. Właśnie trwa największy dotychczasowy protest związany ze Strajkiem Kobiet.

Wojsko chroni kościół

W chwili obecnej tj. 30 października 2020 trwa największy dotychczasowy protest kobiet w Warszawie związany z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Manifestanci są nadzorowani przez wojsko oraz policję. Wygląda na to, że ci pierwsi mają za zadanie chronić Kościoła Św. Krzyża znajdującego się na Nowym Świecie w stolicy.

Na opublikowanym w sieci wideo widać, jak obecnie wygląda sytuacja w centrum Warszawy. Tłumy ludzi, policja, wojsko a na domiar tego wszystkiego słychać dobiegający z głośników przeraźliwy płacz dziecka

Dodatkowo można ujrzeć stojące oddziały wojsk chroniące wejścia do świątyni i niewzruszonych sytuacją manifestantów, którzy wraz z niosącym się głosem płaczącego dziecka kroczą w stronę Ronda Dmowskiego w stolicy, gdzie ma się odbyć spotkanie wszystkich trzech maszerujących grup.

Widoczni na nagraniu demonstranci posiadają maseczki ochronne na twarzach, co jest związane nie tylko z pandemią koronawirusa, ale nawoływaniem do ich noszenia podczas strajku przez organizatorkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martę Lampert. 

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Warszawski Transport Publiczny apeluje

Z uwagi na zdecydowanie utrudniony ruch drogowy związany z maszerującym strajkiem Warszawski Transport Publiczny zawiadomił, by mieszkańcy stolicy korzystali z linii metra, a także Szybkich Kolei Miejskich.

Zalecane jest także korzystanie z lokalnych połączeń kolejowych Kolei Mazowieckich i Warszawskich Kolei Dojazdowych. Wprowadzone zostało również wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w 1 oraz 2 strefie biletowej.

– W pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej ważne są bilety ZTM z oferty wspólnego biletu (od dobowego wzwyż) – podaje portal warszawawpigulce.pl. Na oficjalnym profilu na Twitterze Warszawskiej Policji pojawiła się informacja, że funkcjonariusze musieli interweniować siłą fizyczną oraz granatami hukowymi w okolicach Starego Miasta:

– Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli śpb w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób – czytamy na Twitterze Warszawskiej Policji.

ZOBACZ WIDEO:

Na opublikowanym wideo w sieci widać, że służby otoczyły kościół.

Kościół Św. Krzyża jest pilnie strzeżony przez Służbistów wojskowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Nie żyje 17 osób i ponad 700 jest poważnie rannych. Dramatyczny bilans. Nikt zagranicznej katastrofy nie mógł powstrzymać
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. Maria Kaczyńska była nieugięta ws. „kompromisu” aborcyjnego. Tadeusz Rydzyk wulgarnie ją obrażał, nie hamował się
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują

Źródło: warszawawpigulce.pl

Poprzedni artykułIberion i warszawski ratusz wyświetlili czerwony piorun na Pałacu Kultury. Wspierają dziś wszystkie kobiety
Następny artykułSprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl