Wybory to ważny moment w życiu wszystkich Polaków, o czym doskonale wie Małgorzata Rozenek-Majdan. Kilka dni przed oddaniem głosu gwiazda ostro wypowiedziała się na temat Prawa i Sprawiedliwości. Boże, to jest niewiarygodne — powiedziała na Instagramie.

Wybory zdecydują o ogólnopolskim programie finansowania in vitro. To kwestia niezwykle ważna dla Małgorzaty Rozenek-Majdan, która właśnie stara się o dziecko tą właśnie metodą. Prezenterka pilnie śledzi polityczne debaty. Jedna z nich szczególnie zwróciła jej uwagę.

Wybory: Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan od lat wie niemal wszystko o procedurze in vitro. Jakiś czas temu wydała własną książkę na ten temat i cały czas głośno porusza tę kwestię. Jej celem jest budowanie świadomości Polaków, którzy powinni mieć darmowy dostęp do tej metody. Niestety, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza wspierać rodzin starających o dziecko, dla których jedyną szansą może okazać się in vitro.

-Boże, to jest niewiarygodne. […] oglądam debatę przedwyborczą i wynika z niej bardzo jasno, że jedyną partią, która nie ma zamiaru przywrócenia finansowania in vitro, jest PiS.  Czy to jest prawdziwa polityka prospołeczna? Na to będą musieli sobie odpowiedzieć wszyscy ci, którzy myślą, żeby kiedyś założyć rodzinę — mówiła na Instagramie.

małgorzata rozenek
instagram.com/m_rozenek

Podkreśliła też, że dzielenie rodziców na tych zamożnych i tych mniej zamożnych, uzależnianie ich zdolności lub możliwości do zostania rodzicem, jest złe. Małgorzata Rozenek-Majdan ostatnio była gościem podczas konferencji na temat in vitro w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, za co dziękowało jej wielu internautów. Myślicie, że jej głośna krytyka wpłynie na wyniki wyborów?

Ile dzieci ma Małgorzata Rozenek-Majdan?

Małgorzata Rozenek-Majdan ma dwójkę dzieci. Jest dumną mamą dwóch chłopców: 13-letniego Stanisława i 9-letniego Tadeusza. Nigdy nie ukrywała, że urodzenie synów zawdzięcza metodzie in vitro. Z tego powodu od lat walczy o zwiększanie świadomości polityków na ten temat oraz o finansowanie zabiegu, tak aby posiadanie dzieci nie było uzależnione od statusu majątkowego.

wybory
instagram.com/m_rozenek/

Jakiś czas temu prezenterka wyznała, że wraz z mężem od dawna starają się o dziecko, niestety bezskutecznie. Oboje twierdzą, że nie zamierzają próbować do skutku. Powoli zaczynają tracić nadzieję i rozważają adopcję.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler z nowym biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Słowa Marty Kaczyńskiej zdenerwują jej stryja? Wypowiedziała się na temat tęczy
  3. Opiekunka znęcała się nad 71-latką chorującą na Alzheimera. Tłumaczenia kobiety są wstrząsające
  4. Znana piosenkarka wylądowała w szpitalu. Wspiera ją jej nowy partner
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie, przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu
Poprzedni artykułSzczeniak uciekł właścicielom z domu. Jak każde dziecko szybko pożałował
Następny artykułZnaki zodiaku, które szczerze się nie cierpią. Z tych połączeń nie będzie przyjaźni ani miłości
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.