Zdjęcie ślubne, jakie zrobiła sobie para z lubelskiego, wywołało niemały skandal. Gdy tylko trafiło do sieci, natychmiast zwróciło uwagę służb. Wszystko wskazuje na to, że wobec małżeństwa zostanie wszczęte postępowanie. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy mogły mieć miejsce w tak odświętnym i wyjątkowym dla pary dniu.

Zdjęcie szybko osiągnęło popularność. Małżeńskie fotografie nie mają w zwyczaju wzbudzać aż tylu emocji u osób postronnych, te wzbudziły jednak emocje nawet kilku organizacji i zainteresowanie służb porządkowych.

Zdjęcie ślubne wywołało wielkie zamieszanie 

Para, która wzięła ślub w Lublinie, utrwaliła ten dzień na fotografiach ślubnych. Te znalazły się na Facebooku, za pośrednictwem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Okazuje się, że małżeństwo pozowało do zdjęć na dość nietypowym tle wielkiego transparentu.

Na transparencie znajdowały się symbole powiązane z ideologią nazistowską i faszystowską. Potwierdzenie, że chodzi właśnie o te dwa nurty, znajdowało się w podpisie na dole, głoszącym autorów treści: Obóz Narodowo-Radykalny. Zdjęcia szybko obiegły sieć i zaczęły być szeroko komentowane przez media.

  1. Barbara Kurdej-Szatan pokazała pierwsze zdjęcia synka. Jest śliczny, ale fanka zwróciła uwagę na jedną rzecz
  2. Lepiej przeszukajcie kieszenie. Za niepozorną 10-groszówkę dostaniecie 20 tys. zł
  3. Siedziała w więzieniu z mamą Madzi. Ujawniła, co działo się z nią w zakładzie, wstrząsające szczegóły

Sprawa trafi do sądu

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że nie pozostawi tej sprawy obojętnie, a o zdarzeniu zostaną poinformowanie odpowiednie służby:

W sprawie tego ślubu nasza organizacja podejmie właściwe kroki prawne, sprawdzimy też, czy faszystowska symbolika eksponowana była w kościele – napisali na Facebooku przedstawiciele organizacji.

Jak zaznacza Ośrodek, działacze takich organizacji są zindoktrynowani, nie potrafią zrozumieć, pod jakim znakiem się podpisują:

Krzyż celtycki w takiej formie umieszczony w kontekście symboliki nacjonalistycznej jest w zasadzie ekwiwalentny nazistowskiej swastyce – opisują przedstawiciele Ośrodka. 

Internauci są oburzeni zachowanie małżeństwa:
 
-Przecież to trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby taki cyrk odstawić przy starszych ludziach, którzy bankowo byli na ślubie – komentuje jedna z internautek.
 
-Dziadkowie, którzy przeżyli wojnę muszą być dumni – ironizuje kolejny internauta.
 
W Polsce za szerzenie ideologii nazistowskiej lub innych totalitarnych ideologii i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych lub za bezwyznaniowość grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. 
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
 
 
Poprzedni artykułNajgorsza wiadomość z samego rana: „Z przykrością muszę poinformować, że wczoraj wieczorem odszedł od nas Rafał”
Następny artykułLepiej przygotuj się na wizytę listonosza. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych, teraz dopiero się zacznie
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl