Niestety, ze świata aktorskiego docierają do nas bardzo przykre wiadomości, które mogą zasmucić przede wszystkim miłośników teatru. Nie żyje bowiem Ewa Ziembińska-Sobczak.

Aktorka przez prawie pół wieku była związana z Olsztyńskim Teatrem Lalek, który wystosował specjalne oświadczenie, w którym żegna artystkę.

Nie żyje Ewa Ziembińska-Sobczak

Pracownicy teatru, a co za tym idzie, wieloletni przyjaciele aktorki pożegnali ją niezwykle ciepłym wspomnieniem. Podkreślili w nim fakt, że kobieta wręcz emanowała empatią i wypełniała nią każdy kąt pomieszczenia, w którym się znajdowała. Oczywiście nie zapomniano także o jej rolach. Koledzy bardzo docenili jej wieloletni dorobek. Warto nadmienić, że występowała ona w takich spektaklach jak Pinokio czy Niebieski ptak.

– Będziemy pamiętać ją jako osobę dobrą, o ogromnym sercu do ludzi i zwierząt – napisano w oświadczeniu.

Ewa Ziembińska-Sobczak znana była wśród bliskich i znajomych nie tylko ze względu na swoją empatię do ludzi, ale także zwierząt. Opiekowała się kilkudziesięcioma bezdomnymi kotami. Sama była właścicielką aż siedmiu takich zwierząt. To właśnie w związku z nimi, bliscy aktorki proszą o pomoc.

Koty zostały teraz same w pustym mieszkaniu, a ze względu na ich ilość, opieka nad nimi z doskoku jest niemożliwa. Wobec tego wystosowano apel do ludzi dobrej woli, by ci pomogli znaleźć dom dla pociech aktorki. Na tę chwilę wystarczy również tymczasowe schronienie.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań

Źródło: rmf.fm

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl