Zwierzę powinno pasować do swojego właściciela pod względem osobowości. Kot czy pies? Kto będzie dla nas lepszym towarzyszem? Choć dla większości odpowiedź może wydawać się banalna, warto dowiedzieć się, z kim stworzymy idealny duet. 
 
Koty, które chadzają własnymi drogami a może psy, które nie wyobrażają sobie bez nas ani sekundy? Okazuje się, że osobowość ma ogromne znaczenie przy wyborze pupila. I choć może nam się wydawać, że jesteśmy zwolennikami kanapowych mruczków, rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Jeżeli więc zastanawiasz się nad przygarnięciem pod swój dach czworonożnego przyjaciela, sprawdź, jakie zwierzę będzie dla ciebie idealne. 

Kot to zwierzę dla?

Kot to zwierzę dla osób ze zrównoważonym charakterem, gdyż z reguły są to zwierzęta spokojne, które uwielbiają dużo spać, korzystać z drapaka i bez żadnego skrępowania przechadzać się po wszystkich meblach. Koty nierzadko zupełnie przypadkiem niszczą rzeczy, drapiąc je czy na przykład zrzucając z szafy. Właścicielowi mruczka potrzeba więc sporo cierpliwości. Kot to też o wiele mniejszy obowiązek. Nie wymaga on częstych spacerów i wstawania o świcie. Często zamiast wyjść na dwór preferuje wylegiwanie się na kaloryferze lub w najbardziej nasłonecznionym miejscu w domu. 

Jeżeli jesteś introwertykiem, wolisz spędzać czas w domu, podejmujesz spontaniczne decyzje i jesteś indywidualistą, kot to dla ciebie idealne zwierzę.

Pies to zwierzę dla?

Pies to zwierzę dla osób aktywnych, oraz takich, które lubią nad czymś bardzo pracować. Pies wymaga sporo uwagi, a jego właściciel musi przygotować się na godziny nauki. To zwierzę trzeba nauczyć odpowiedniego zachowania, aby nie przysparzało problemów i robiło szkód. Mało co jednak potrafi rozweselić nas tak, jak widok psa merdającego na nasz widok ogonem. 

Pies wymaga częstych spacerów i przebywania na świeżym powietrzu, choć wśród ras znajdą się również takie, które wolą przebywać w domowym zaciszu. 

Jeżeli jesteś ekstrawertykiem, lubisz spędzać czas na łonie natury, planować i jesteś osobą przygotowaną na wszystko, ponadto chcesz czuć się potrzebny i potrzebujesz czyjegoś wsparcia, to pies jest idealny dla ciebie. 

Dla kogo odpowiednie są chomiki, króliki, szczury i inne małe zwierzęta? Zdecydowanie dla osób delikatnych i opiekuńczych, które będą miały czas, aby zająć się pupilem poza klatką. Należy pamiętać, że miejsce, w którym przebywają zwierzaki, powinno być przestronne i czyste, zatem właściciel musi być obowiązkowy i odpowiedzialny.

Poprzedni artykułDlaczego w reklamach wszystko wygląda lepiej? Triki, które odbiorą wam mowę
Następny artykułSyn pięknej gwiazdy wytatuował sobie twarz. Nie przypomina już przystojnego nastolatka
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.