Zwierzę w domu jest czymś niesamowitym. Od długiego czasu zwierzęta zyskały miano najlepszych przyjaciół człowieka. Do tego grona zaliczają się głównie psy i koty, ale także papugi, rybki czy gryzonie. I teraz pojawia się pytanie, gdzie takich zwierząt szukać? Zdania na ten temat są podzielone, ponieważ ludzie dzielą się na takich, którzy adoptują zwierzęta i takich, którzy wybierają zwierzę z hodowli. Jaki wariant byś wybrał?

Posiadanie zwierząt w domach jest czymś bardzo ważnym. Ich obecność wpływa na nasze samopoczucie i często bezpieczeństwo. Ludzie decydują się na kilka wariantów nabycia zwierząt. Niektórzy wolą je adoptować inni zaś nabyć u hodowcy. A Ty które z nich wybierasz?

Zwierzę z adopcji

Adoptuj nie kupuj stało się jednym z najgłośniejszych haseł ostatnich lat. Coraz więcej osób skłania się do odwiedzin schronisk, by właśnie tam znaleźć swojego pupila i podarować mu nowy dom.

Pokrzywdzone przez los zwierzęta często całymi latami czekają na nowego właściciela, który obdarzy je miłością. Posiadacze psów, kotów, czy innych zwierząt ze schronisk, czy adopcji są jednego zdanie, ich pupile to niezwykle wdzięczni, życiowi kompanii. Jednak wiele osób wciąż decyduje się na zwierzę z hodowli.

Zwierzę z hodowli

Wiele osób decyduje się na zakup psów czy kotów z hodowli, aby mieć pewność co do pochodzenia swojego zwierzęcia. Tu zawsze warto upewnić się, czy nie mamy do czynienia z pseudohodowlą, gdzie zwierzęta są wykorzystywane do reprodukcji, a maluszki przychodzą na świat z wadami genetycznymi.

Wiele osób jest też zdania, że nie dałoby sobie rady ze zwierzęciem po przejściach, które trafiło do schroniska. A wy jak sądzicie? Jesteście za adopcją zwierząt czy sprawdzonymi hodowlami? Koniecznie pochwalcie się swoimi pupilami i ich historiami. Z pewnością wszyscy jesteśmy zgodni, że zwierzęta to najlepsi życiowi kompanii, którzy potrafią kochać nas zupełnie bezinteresowną miłością.

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl