Agata Duda spotkała się z Siostrami Kapucynkami. Ze względu na obecne czasy, rozmowa przebiegła w trybie zdalnym. Pierwsza dama z pewnością nie spodziewała się, że podobna inicjatywna spotka się z mową nienawiści w sieci. Internauci byli dla niej bezlitośni.

Agata Duda rzadko zabiera publicznie głos, przez co dostała przydomek „milczącej pierwszej damy”. Już wcześniej spotkało ją z tego powodu wiele nieprzyjemności, ale z pewnością nie spodziewała się, że hejt dotknie również jej spotkania z zakonnicami.

Agata Duda spotkała się z Siostrami Kapucynkami

Agata Duda spotkała się z Siostrami Kapucynkami, które w Wąwolnicy budują „Dom dla Dzieciaków”. To już kolejna taka inicjatywa zakonnic, która zapewniaj przestrzeń do rozwoju dla dzieci.

To już czwarta inicjatywa zakonnic zapewniająca przestrzeń do rozwoju oraz wiele miłości i troski dzieciom, którym zabrakło rodzinnego ciepła — poinformowano na oficjalnym Twitterze Kancelarii Prezydenta RP. Na zdjęciu widać, jak pierwsza dama rozmawia z pomysłodawczyniami projektu.

Chociaż żona Andrzeja Dudy rozmawiała z Siostrami w sprawie, która powinna łączyć ludzi, nie obyło się bez złośliwych komentarzy. Internauci byli dla Agaty Dudy bezlitośni, publicznie się z niej naśmiewali.

Internauci szydzą z Agaty Dudy

Niestety, ale użytkownicy internetu informację o spotkaniu Agaty Dudy wykorzystali jako idealną okazję do drwin oraz szyderstw w stronę pierwszej damy. Złośliwym komentarzom pod wpisem na Twitterze nie było końca.

— Ale że jak rozmawia? Głosem?

— Rozmawiała na migi?

— Rozmawia? Pierwsze słyszę — czytamy w komentarzach.

Tym samym internauci wykorzystali przydomek Agaty Dudy, który uzyskała w trakcie pełnienia swojej funkcji. Żona prezydenta zasłynęła jako „milcząca pierwsza dama”, ponieważ prawie nigdy nie zabrała głosy ws. ważnych dla Polek tematów.

Szczególnie wytykano jej to wtedy, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją RP, a na ulicach wielu miast w Polsce rozpoczęły się protesty. W końcu Agata Duda postanowiła zająć stanowisko w tej sprawie.

Jednak niektórzy użytkownicy Internetu poszli o krok dalej niż szydzenie z pierwszej damy. Część osób twierdziła, że Kościół powinien trzymać się z daleka od dzieci.

A może by tak zadbać o państwowe domy dziecka, zamiast pakować pieniądze w kler? — podsunęła pomysł jedna z kobiet.

Jednak wygląda na to, że Agata Duda nie przejmuje się złośliwościami w sieci i dalej wypełnia powierzone jej zadania. Myślicie, że jest dobrą pierwszą damą? Która z żon prezydentów była waszą ulubioną?

Zobacz zdjęcie:

Agata Duda
fot. twitter.com/@prezydentpl

Agata Duda spotkała się z zakonnicami. Z uwagi na pandemię rozmowa odbyła się w trybie zdalnym.

Agata Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W komentarzach nie obyło się bez szyderstw i drwin w stronę pierwszej damy.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułWydano alert RCB dla kilku powiatów w woj. podkarpackim
Następny artykułDrogeria Douglas zamknie 500 sklepów
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl