Lelum.pl > Zakonnica

Zakonnica

zakonnica, ksiądz, impreza
18.11.2023 10:31 Nagrali zakonnice i księży "po godzinach". Szokujące zachowanie obiega Polskę. A wielu jest... zachwyconych

Aż ciężko uwierzyć a autentyczność filmiku, który właśnie podbija internet. Spora grupa księży i zakonnic postanowiła pokazać, jak wygląda “życie zakonne po godzinach pracy”. Nikt nie spodziewał się muzyki, klubowych świateł i dzikich tańców! Nagranie spełniło jednak swój cel — mówią o nim wszyscy, a pod postem wciąż przybywa komentarzy.

zakonnica, makijaż
09.11.2023 20:17 Zapytali zakonnicę, czy może się malować. Reakcja zwala z nóg. Odpowiedziała bez wahania

Wizerunek zakonnic od lat jest niezmienny. Wygląd sióstr pozostaje odporny na upływ czasu czy coraz bardziej zaawansowany postęp technologiczny. Zazwyczaj widujemy je w długich luźnych habitach, zasłoniętych włosach i bez makijażu. Czy jednak ostatni warunek jest konieczny do spełnienia dla wszystkich zakonnic? Jedna z nich właśnie rozwiała wszelkie wątpliwości.

zakonnice
15.10.2023 09:07 Chyba nie jesteście na to gotowi. Przekazano, ile wynosi emerytura zakonnicy

Temat emerytur jest w Polsce mocno kontrowersyjny i to już od lat, niezależnie od tego, kto akurat jest u władzy. Różne grupy społeczne lubią narzekać na wysokość swoich świadczeń. A jak ta sprawa wygląda u zakonnic? Możecie się zdziwić.

sala lekcyjna, zakonnica
21.09.2023 10:42 "Przestał chodzić na religię i umarł". Porażające słowa zakonnicy, takie rzeczy opowiadała uczniom. Usiądźcie...

Z roku na rok coraz mniejsza liczba rodziców zapisuje swoje dzieci na lekcje religii. Mają na to wpływ różne kontrowersje związane z Kościołem, o których w obecnym czasie mówi się coraz więcej. Kryzys wiary to problem, z którym kościelne instytucje starają się sobie radzić w różny sposób. Pewna zakonnica wpadła na wstrząsający pomysł, jak zachęcić dzieci do uczęszczania na jej zajęcia. Z jej ust padły słowa, od których robi się słabo!

Była zakonnica zdradziła porażające kulisy życia w zakonie
08.08.2023 10:22 Była zakonnicą 18 lat. Nie wytrzymała, musiała odejść. TERAZ zdradza porażające kulisy

Jak informuje portal zakony-zenskie.pl na życie w zakonie zdecydowało się w Polsce około 32 tysiące osób. Większość z nich stanowią kobiety żyjące z zgromadzeniach czynnych. Proces wstąpienia do zakonu nie jest najłatwiejszy, podobnie jak jego opuszczenie. Jedna z byłych zakonnic zdecydowała się udzielić szczereg9o wywiadu, w którym ujawniła kulisy życia w zakonie. 

Dlaczego zakonnice zakrywają włosy?
26.07.2023 19:24 Dlaczego zakonnice zakrywają włosy? Powód może zaszokować, TYCH słów nie da się zapomnieć

Duchowieństwo i tematy wiary kryją w sobie wiele tajemnic. Nic zatem dziwnego, że niektórzy zastanawiają się nad nimi, choćby i bardziej przyziemnymi. Część z nich dotyczy zakonnic, a konkretnie ich stroju. Była zakonnica w polemice z reportażem Marty Abramowicz opublikowanej na portalu „Krytyka polityczna” opowiedziała, że podczas rekolekcji z uczniami zdecydowała się pozwolić młodym zadawać pytania i część z nich dotyczyła stroju – czy może ściągać habit, po co jej pasek albo czy pod welonem ma włosy. 

zakonnica
04.03.2023 13:44 Zakonnica pod wpływem kierowała pojazdem. Policja się zdziwiła, gdy odkryto prawdę

Zaskakująca sytuacja na polskich drogach. Policja przyłapała pijaną zakonnicę kierującą samochodem. Historia kobiety i prawda na jej temat zszokowały każdego.Wydarzenia z Wolsztyna rozniosły się w sieci. Kobieta w stroju zakonnicy zdradziła funkcjonariuszom, dlaczego zdecydowała się na podróż w takim stanie.

Dom zakonny
01.03.2023 22:54 Koszmar na terenie domu zakonnego. Chciał tylko pomóc siostrom zakonnym. Nie przeżył

Mieszkaniec miejscowości Tarnawa ruszył na pomoc siostrom z okolicznego domu zakonnego. Niestety, doszło do tragedii. 68-latek spadł z olbrzymiej wysokości, zginął na miejscu. Na miejsce dotarła policja, naoczni świadkowie zeznali, w jaki sposób doszło do dramatu. Dwóch mężczyzn nieodpłatnie zaoferowało swoją pomoc siostrom zakonnym. Niestety, chęć spełnienia dobrego uczynku dla jednego z nich skończyła się tragicznie.

Agata Duda
25.01.2021 10:29 Agata Duda spotkała się z zakonnicami. Z uwagi na pandemię rozmowa odbyła się w trybie zdalnym

Agata Duda spotkała się z Siostrami Kapucynkami. Ze względu na obecne czasy, rozmowa przebiegła w trybie zdalnym. Pierwsza dama z pewnością nie spodziewała się, że podobna inicjatywna spotka się z mową nienawiści w sieci. Internauci byli dla niej bezlitośni. Agata Duda rzadko zabiera publicznie głos, przez co dostała przydomek „milczącej pierwszej damy”. Już wcześniej spotkało ją z tego powodu wiele nieprzyjemności, ale z pewnością nie spodziewała się, że hejt dotknie również jej spotkania z zakonnicami.