Andrzej Duda zapowiedział wielkie zmiany. Od dziś oficjalnie zaprzysiężony na drugą kadencję prezydent w wywiadzie udzielonym w programie Gość Wydarzeń zapowiedział, że najbliższe tygodnie jego drugiej kadencji będą przepełnione zmianami. Także tymi kadrowymi.

Podczas wywiadu w programie Gość Wydarzeń Dorota Gawryluk zapytała prezydenta o zmiany personalne w jego najbliższym otoczeniu. Na pewno będą zmiany – zapewnił prezydent. W trakcie rozmowy Andrzej Duda zaznaczył, że owe zmiany dotyczyć będą między innymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Andrzej Duda o zmianach w Radzie Ministrów

W związku z drugą kadencją prezydenta planowane są zmiany kadrowe w jego najbliższym otoczeniu. Podczas wywiadu dla programu Gość wydarzeń, prezydent przyznał, że zmiany na pewno będą, zaznaczył jednak, że potrzebuje czasu, by się nad nimi zastanowić:

Każda zmiana, która dotyczy najwyższych szczebli w kancelarii, jest zmianą poważną. Mam też swoje przemyślenia – powiedział prezydent.

Podczas wywiadu Andrzej Duda wskazał, na których stanowiskach w rządzie spodziewa się zmiany. Dotyczą one Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  1. Masz prawo jazdy kategorii B? Dostaniesz nowe uprawnienia
  2. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy
  3. Pilny apel Moniki Zamachowskiej, pokazała oburzające nagranie. ”Jesteśmy w kontakcie z policją”

Zmiany w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Jakiś czas temu Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych zaznaczył w rozmowie z Rzeczpospolitą, że planuje opuścić swoje stanowisko. W wywiadzie z Dorotą Gawryluk prezydent poparł propozycję, by miejsce Czaputowicza zajął Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta i podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

– Krzysztof Szczerski jest profesjonalistą i jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe, to jest człowiek, który jest w absolutnej polskiej czołówce. Jeżeli pan minister otrzyma taką propozycję i będzie chciał z niej skorzystać, to zostanie ministrem – zaznaczył prezydent.

Aktualnie wszyscy śledzą plany Andrzeja Dudy dotyczące jego drugiej kadencji. Na pierwszym spotkaniu po wyborach prezydent wypowiedział ważne, zobowiązujące słowa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ANDRZEJ DUDA
Fot. Piotr Molecki/East News

Prezydent zapowiedział, że na pewno zajdą zmiany kadrowe w jego najbliższym otoczeniu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  2. 260 osób na kwarantannie. Ognisko koronawirusa w hotelu w Polsce
  3. Trudno uwierzyć w nowe zdjęcia Moniki Jaruzelskiej. Pokazała się bez ubrania, widok zapiera dech
  4. Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała. Napisała ostry komentarz pod zdjęciem Antka Królikowskiego z nową dziewczyną
  5. 7 najlepszych zdjęć Meghan Markle, które zniknęły z internetu. Bardzo się postarała, by nikt ich nie zobaczył
  6. Niewiarygodne. Wyciekło nieznane zdjęcie Agaty Dudy z młodości, jedna rzecz odbiera mowę

źródło: polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl