Ania Rusowicz: mama wokalistki zginęła, gdy ta miała zaledwie 7 lat. Traumatyczne wydarzenia sprawiły, iż piosenkarka postawiła na to, co dla niej najważniejsze- miłość i muzykę. Jaka historia kryje się za śmiercią jej mamy? Czy artystka po latach uporała się z ogromną tragedią? 

W 2017 roku Rusowicz udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym opowiedziała o swoim dzieciństwie i piekle, przez które musiała przejść. To także wspomnienia jej mamy, legendy, która ma szczególne miejsce w sercu córki. Jak artystka wspomina ten wyjątkowo trudny czas?

Ania Rusowicz: mama była całym jej światem

Ada Rusowicz była wokalistką zespołu Niebiesko-Czarni. Urodzona w 1944 roku w Wilnie, szturmem zdobyła przemysł muzyczny. Niestety, wypadek samochodowy, który miał miejsce w 1991 doprowadził do śmierci matki dwójki dzieci.

Wracająca z koncertu w Warszawie wraz z mężem, Wojciechem Kordą, wokalistka, uległa poważnym obrażeniom. Jej życiowy partner przeżył całe zdarzenie. To on objął opiekę nad synem, Bartłomiejem. Anną zajęło się wujostwo. 

Trudne dzieciństwo

Córka artystki trafiła do domu przybranych rodziców- ciotki Krystyny Grynicz oraz wuja Adolfa. Wokalistka jest niezwykle im niezwykle wdzięczna:

– Rodzice biologiczni kochają swoje dziecko niejako naturalnie, z automatu. A w naszym przypadku było inaczej. Wiem, że to, co od nich dostałam, jest niezwykle wartościowe. Zostałam obdarzona ich uczuciem w sposób niewymuszony. Dali mi szansę na nowe życie. Dlatego myślę, że dziś sama mogę dać innym więcej. Potrafię się dzielić. – skomentowała w magazynie Pani.

Presja społeczeństwa

Ania Rusowicz: mama była ikoną polskiej sceny muzycznej. Przez lata młoda dziewczyna była do niej porównywana.

Początkowo nie podążała przetartą przez mamę ścieżką. Rozpoczęła studia na kierunku farmaceutycznym, a następnie psychologię. Dopiero po latach dołączyła do zespołu Dezire, bezgranicznie oddając się muzyce. W 2009 roku wraz z mężem stworzyła zespół IKA. 

Życie prywatne 

Trudne doświadczenia z dzieciństwa były dla piosenkarki ogromną lekcją życia. Jak jednak sama wspomina, z pomocą rodziców, wyciągnęła z niej wartościowe wnioski:

– Rodzice pokazali mi jak stworzyć wartościowy związek. Dostałam od nich taką bazę, na której mogłam zbudować własne dorosłe życie. Mam poczucie, że udało się nam przerobić traumę na coś wartościowego, trwałego oraz pięknego – dodaje. 

Anna Rusowicz jest szczęśliwą żoną i mamą. W 2017 roku na świat przyszło jej pierwsze dziecko, Tytus. Wokalistka oraz jej partner, Hubert Gasiul, wiodą wspólnie spokojne i radosne życie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Ania Rusowicz: mama
instagram.com @ania_rusowicz_official

Ania Rusowicz (35 l.) to wokalistka zespołów niXes i Dezire.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDlaczego kot jest agresywny? Porady jak radzić sobie z agresją u kotów
Następny artykułPiotr Bukowiecki to miłość Edyty Herbuś i były partner Doroty Gardias
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.