Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Anna Lewandowska skomentowała zachowanie ciężarnej Dominiki Gwit. Nie mogła milczeć, zamieściła 8 ostrzeżeń dla pań w ciąży
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.08.2022 15:44

Anna Lewandowska skomentowała zachowanie ciężarnej Dominiki Gwit. Nie mogła milczeć, zamieściła 8 ostrzeżeń dla pań w ciąży

Dominika Gwit Ania Lewandowska
Instagram/annalewandowskahpba Instagram/dominikagwit

Kilka dni temu media obiegła radosna informacja na temat długo wyczekiwanej ciąży uwielbianej polskiej aktorki. Dominika Gwit zamieściła specjalny post na swoim profilu na Instagramie, w którym razem z mężem przekazała wesołą nowinę. Teraz gwiazda dostała kilka porad od Ani Lewandowskiej.

Aktorka zaskoczyła fanów wiadomością o ciąży i oczekiwaniu na narodzenie malucha. Jak wyznała później na swoim InstaStory, razem z mężem od dawna planowali powiększenie rodziny, ale nie było to łatwe z powodu licznych chorób gwiazdy.

Dominika Gwit opowiedziała o bezpłodności i staraniach o dziecko

Dominika Gwit ujawniła smutną prawdę na temat swoich dolegliwości, z którymi walczyła od dłuższego czasu i przez które ciężko jej było zajść w ciążę. Przy okazji zdradziła, że ma nadzieję, że jej post i szczere wyznanie dodały otuchy innym kobietom zmagającym się z podobnymi problemami.

-Od czerech lat się poważnie leczę na swoje immunologiczne choroby, m.in. na niepłodność, która z tych immunologicznych, bardzo ciężkich chorób, które mam, wynika. Walka nie jest łatwa, leczenie nie jest łatwe, przechodzę przez nie właściwie cały czas przecież, bo mój zespół metaboliczny nie zniknął i nigdy nie zniknie. Mam wiadomości od ludzi, którzy walczą już 10 lat, 5 lat, 12 lat i cały czas mają nadzieję, a ta moja dzisiejsza informacja bardzo ich podbudowała — powiedziała Dominika Gwit na swoim Instagramie.

Jakiś czas później gwiazda wstawiła nagranie z sali treningowej, na którym widać, w jaki sposób stara się dbać o swoją formę w czasie ciąży. Rozpromieniona aktorka z uśmiechem na twarzy prezentowała fanom kolejne ćwiczenia. Teraz sprawę jej treningu postanowiła skomentować Ania Lewandowska. Żona Roberta Lewandowskiego udzieliła ciężarnych kobietom kilku cennych porad.

Ania Lewandowska ostrzega Dominikę Gwit

Trenerka zamieściła specjalny post na swoim profilu na Instagramie, w którym skupiła się na poradach dla kobiet w ciąży. Gwiazda wyznała, że inspiracją do powstania wpisu była właśnie Dominika Gwit i jej relacja z siłowni. Ania Lewandowska opisała osiem ostrzeżeń, które mogą mieć zbawienny skutek dla każdej mamy oczekującej na przyjście na świat jej malucha.

-Zostałam wywołana do tablicy przez Dominikę Gwit, której serdecznie gratuluję. Także bardzo proszę. Po pierwsze – każda ciąża jest inna, dlatego każdą aktywność fizyczną trzeba skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Drugie – jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, to naprawdę warto trenować. Dlaczego? Bo poród to jest gigantyczny wysiłek. Po trzecie – nie rozpoczynajcie intensywnych treningów w pierwszym trymestrze. Wystarczą spacery. Czwarte – maksymalne tętno nie powinno być wyższe niż 140 uderzeń na minutę. Warto ćwiczyć z zegarkiem sportowym. Po piąte – pamiętajcie o nawodnieniu. Szóste – niewskazane są głębokie przysiady ani ćwiczenia, wymagające dotknięcia palców u nóg. Po siódme – nie wykonujcie ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Ósme — w trakcie ciąży najlepiej wzmacniać plecy, nogi, jak też ramiona — opisała po angielsku na swoim Instagramie Ania Lewandowska.

Miejmy nadzieję, że wiele ciężarnych kobiet weźmie sobie do serca słowa trenerki i pomoże im to uniknąć kontuzji czy innych wypadków, jakie mogłyby mieć miejsce podczas treningu na siłowni.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Dominika Gwit jest w ciąży. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach z niepłodnością
  2. Ivan Komarenko uciekł z Warszawy w głąb Polski. Jego domem jest teraz „mały okręcik”
  3. Wygrywał nutki w „Jaka to melodia”, potem nagle zniknął. Co się z nim dzieje? Muzyk współpracuje z Wiśniewskim

Źródło: Jastrząb Post