Lelum.pl

unsplash.com @kellysikkema

Jak wykorzystać pestkę awokado? Znamy aż 5 sposobów

5 Lutego 2020

Autor tekstu:

Luiza Pastuszka

Awokado nie bez przyczyny określane jest zaszczytnym mianem

Awokado nie bez przyczyny określane jest zaszczytnym mianem

Ten zielony owoc o nieregularnych kształtach od dłuższego czasu cieszy się ogromną popularnością. Przysmak, który stał się nieodzownym elementem diety milionów Polaków, rośnie w klimacie tropikalnym i ma wiele witamin oraz składników odżywczych. Zastanawiałaś się, co jeszcze skrywa w sobie awokado? Odpowiedź brzmi… pestkę, która jest prawdziwą skarbnicą niezwykłych właściwości.

Awokado to nieocenione źródło witamin

Awokado nie bez przyczyny uznawane jest za superfood oraz owoc bogaty w liczne witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. W przeciwieństwie do większości owoców może poszczycić się niewielką zawartością cukrów prostych. Produkt ten jest natomiast bogatym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-9), których zawartość szacowana jest na około 20-30%.

Niewiele osób wie, ale jego pestka również posiada wiele niezwykłych właściwości. Wszystko dzięki zawartych w niej antyoksydantach, których jest nawet o dwa razy więcej niż w samym miąższy. Jak wykorzystać pestkę z awokado? Możliwości jest naprawdę wiele.

Jak wykorzystać pestkę z awokado? Poznaj 5 sposobów

Sposób nr 1

Nie wiesz co zrobić z pestką awokado? Wystarczy, że wbijesz ją w trzy wykałaczki i zanurzysz w szklance w 3/4 wypełnionej wodą. Codziennie uzupełnianie płynu sprawi, że roślina wyda na świat owoce.

Sposób nr 2

Peeling z awokado to kolejny wyjątkowy sposób na wykorzystanie pestki. Produkt będzie wspaniałym źródłem przeciwutleniaczy. Wystarczy, że ususzysz pestki, następnie zmielisz je na drobny puder i zmieszasz z olejem kokosowym .

Sposób nr 3

Co powiesz na barwnik do tkanin? Wystarczy, że kilka pestek, będziesz gotować w stalowym garnku od 20 do 60 minut. Ostry róż, który powstanie, skradnie twoje serce.

Sposób nr 4

Pestka to również wyjątkowy dodatek do smoothie. Wystarczy, że ją ususzysz, zmielisz na proszek i zamkniesz w szczelnym słoiczku.

Sposób nr 5

Okazuje się, że z pestki awokado wykonasz nawet… herbatę. Ususzoną pestkę zmiel na proszek lub pokrój w kawałki. Następnie zalej ją wrzątkiem i zaparzaj przez 10 minut.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Awokado

Awokado to nieocenione źródło witamin i składników odżywczych.

Awokado

Jego pestkę możesz wykorzystać.

Awokado

Zdrowie Ci za to podziękuje.

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: elle.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Dom

Znamy cenę za pączki w Biedronce w tłusty czwartek. Szynka 2,99 zł, sok 1,57 zł i inne promocje
Czytaj więcej >

Dom

Nadzwyczajne okazje w Pepco. Każda kobieta czym prędzej będzie chciała kupić 5 produktów
Czytaj więcej >

Dom

Dzisiaj zaczęły się zaskakujące promocje w Biedronce. Podajemy, co można taniej kupić
Czytaj więcej >

Dom

Biedronka rusza z wielkimi promocjami wraz z początkiem tygodnia. Cena mięsa i ryb znacznie obniżona
Czytaj więcej >

Dom

Okazje tygodnia w Biedronce. Garnki, czajniki, patelnie i wiele innych w hitowych cenach
Czytaj więcej >

Dom

Jutro będą imponujące promocje w Biedronce
Czytaj więcej >
Luiza Pastuszka

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]