Chleb, który jest niemal niezbędnym produktem w naszym domu, staje się coraz droższy. Czy są to skutki epidemii koronawirusa? Co więcej, drożeją także inne produkty wytwarzane na bazie zbóż. Kolejnym produktem, którego ceny poszybowały w górę, jest cukier. Jego wartość podwyższyła się o 7,6 procent!

 Chleb, który jest podstawą spożywczą każdego polskiego domu, robi się coraz droższy. Dziennikarze Faktu przeprowadzili rekonesans, sprawdzając, jak wyglądają aktualne ceny produktów spożywczych. Oprócz pieczywa i cukru będą to także warzywa i owoce.

Chleb – znowu coraz droższy

Pieczywo staje się coraz droższe. Według Faktu jego cena wzrosła o prawie 15 procent. Jest to wynikiem ogólnoświatowej tendencji drożenia mąki, wynikającej z gwałtownego wzrostu cen pszenicy. Już w zeszłym roku pszenica z powodu słabszych zbiorów światowych podrożała o około 30 procent. W tym momencie ma na to wpływ koronawirus.

W momencie ogłoszenia stanu epidemicznego wzrosło zapotrzebowanie na kasze, makarony, pieczywo. To mocno przyczyniło się do wzrostu cen wielu zbóż, z których można te produkty wykonać. 

  1. Odwołali ci wakacje? Ile będziesz czekać na zwrot pieniędzy? Ogromna zmiana, nieprędko je odzyskasz
  2. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się ziemni w życiu każdej Polki
  3. Gdzie Polacy będą mogli pojechać na wakacje 2020? Wiceminister rozwoju wymienił kraje

Droższy cukier, warzywa i owoce

Cukier jest droższy o 7,6 procent. Nie wiadomo jak sytuacja będzie przedstawiać się później i czy w momencie normowania się stanu epidemicznego ceny wrócą do normy. Wzrostowi cen ulegają także owoce i warzywa, jak podaje Fakt, są to: marchewki, których cena wzrosła średnio aż o 41,3 procent, zaś jabłka zdrożały aż o 38,6 procent. Natomiast 10,6 procent więcej zapłacimy za ziemniaki.

Trudna sytuacja rolników spowoduje znaczny wzrost cen warzyw i owoców sezonowych. Przypominamy, że symbolem takiej sytuacji w poprzednim roku był ogromny wzrost cen pietruszki. Serwis money.pl ocenia, że w tym roku takim produktem może stać się bób. O dokładnej przyczynie wzrostu cen jarzyn pisaliśmy w jednym z artykułów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

chleb
fot. pexels.com Kaboompics .com

Ceny pieczywa szybują w górę. Powodem jest ogromne zapotrzebowanie na zboże. Oprócz klientów indywidualnych rezerwy robią także państwa na całym świecie. 

chleb
fot. pixabay.com/guvo59

Kryzys, jaki spotkał rolników w poprzednim roku, symbolizowała cena pietruszki. W tym roku spodziewa się, że takim warzywem będzie bób.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za chwilę się zacznie, lepiej się przygotujcie. Ostrzeżenia płyną z każdej strony
  2. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
  3. Dramat Katarzyny Skrzyneckiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, miała koronawirusa
  4. W lipcu czeka Polaków przykra niespodzianka. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie wielu
  5. Michał Wiśniewski uderzył syna? Nagranie trafiło do sieci, słychać na nim: „Nie bij już tato”
  6. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

źródło: biznesinfo.pl, wyborcza.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl